Wiadomości

AMIC Rally Team wraca na odcinki specjalne w damskim składzie!


W sezonie 2022 barwy AMIC Rally Team reprezentuje załoga rajdowa w składzie Agnieszka Załęcka za kierownicą i Karolina Baćkowska na fotelu pilota. Jest to jedyny w pełni damski zespół w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Dziewczyny swoją jazdą pokazują to, co najważniejsze: kobiety w motorsporcie radzą sobie znakomicie i mogą na równi konkurować z innymi zawodnikami w rajdach, które są zdominowane przez mężczyzn.
Mecenasem ekipy jest sieć stacji paliw AMIC Energy, która docenia siłę sportów motoryzacyjnych, wspiera rozwój młodych talentów, promuje bezpieczną jazdę oraz motorsport, stawia na dobrą energię oraz fair play podczas sportowej rywalizacji.

 

 

AMIC Rally Team wystartuje już 10 czerwca w szutrowym Rajdzie Polski. Następnie pojawi się na Rajdzie Rzeszowskim, Rajdzie Śląska, Rajdzie Wisły oraz Rajdzie Nadwiślańskim, którego nowa data nie została jeszcze określona.

Team to ludzie, którym partneruje niezawodne auto oraz serwis. W tym sezonie o obsługę techniczną i przygotowanie auta zadba Rallylab.
Dziewczyny będą podróżowały po odcinkach specjalnych w Peugeot Rally4.
Podzieliły się emocjami związanymi ze zbliżającym się startem w Rajdzie Polski i kontynuacją sezonu:

Aga Załęcka:
Od początku roku dostawałam mnóstwo wiadomości z pytaniami jakie są plany, czym pojedziemy? Widząc to jak dużo osób chce nas oglądać na odcinkach specjalnych wiedziałam, że nie mogę zawieść wiernych kibiców, że muszę zrobić wszystko żeby wystartować. W życiu kieruje się zasadą „Nigdy się nie poddawaj”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu AMIC Energy i determinacji ludzi, którzy cały czas we mnie wierzyli wracamy do rywalizacji. Jestem im za to bardzo wdzięczna i z całego serca dziękuję za zaufanie jakim mnie ponownie obdarzyli żeby móc kontynuować tą wspaniałą współpracę. Na prawym fotelu usiądzie Karolina Baćkowska, z którą tworzymy doskonale uzupełniającą się załogę i mogę śmiało powiedzieć że rozumiemy się bez słów. Jestem bardzo szczęśliwa, nie mogę się doczekać kiedy usiądę za kierownicą i wbiję pierwszy bieg. Mam nadzieję że wraz z Karoliną i całym AMIC Rally Team zapewnimy kibicom wiele wspaniałych emocji. Do zobaczenia na odcinkach specjalnych RSMP 2022!

Karolina Baćkowska:
Z niecierpliwością czekałam na informację czy w tym roku również będę miała szansę zasiąść na prawym fotelu Agi Załęckiej w Amic Rally Team w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i.... jedziemy RAJD POLSKI!
Cieszę się jak dziecko z długo wyczekiwanego prezentu!
To niesamowite uczucie, gdy wiesz, że są ludzie którzy w Ciebie wierzą i dają Ci szansę na rozwijanie Twoich pasji. Bardzo Wam Wszystkim dziękuję - spełniam swoje marzenia. Dzięki AGA ZAŁĘCKA i cały AMIC RALLY TEAM!
Jestem bardzo szczęśliwa i podekscytowana, a zarazem lekko zestresowana bo to będzie mój kolejny debiut, nigdy wcześniej nie jechałam rajdu szutrowego.
Wierzę jednak w Agę, cały Team i wiem, że będzie to niesamowita przygoda, którą zapamiętam do końca życia.Trzymajcie za Nas kciuki bo już za chwilę widzimy się na odcinkach Rajdu Polski.

W tym roku patronat medialny nad zespołem obejmie Wirtualna Polska, która na łamach portalu WP Sportowe Fakty będzie publikowała najważniejsze informacje dotyczące zespołu AMIC Rally Team.

Wydarzenia z rajdowych tras, nastroje i emocje ekipy, przebieg odcinków i osiągnięcia w poszczególnych rajdach Mistrzostw będą na bieżąco komunikowane na profilach AMIC Rally Team na Facebooku oraz Instagramie, które warto obserwować. AMIC Energy wraz z zespołem AMIC Rally Team chcą przekazać fanom i entuzjastom sportów motorowych atmosferę rajdów, podzielić się adrenaliną, odsłonić kulisy testów i przygotowań, pokazać rajdowy sport także od strony zawodniczek, które z każdym przejechanym kilometrem zdobywają nowe doświadczenie.
Zapnijcie pasy, przygotujcie się na zastrzyk dobrej energii, ciekawy sezon i wiele pasjonujących rajdów !

Zawodniczki AMIC Rally Team:


Agnieszka Załęcka - kierowca rajdowy z doświadczeniem również jako pilot i sędzia. W swojej karierze rajdowej miała okazję przetestować niejeden samochód. Energia kibiców, szybka jazda, rajdowy klimat to ważne determinanty jej życia i przede wszystkim ogromna pasja. Pierwsze kroki stawiała już w 2009 r. na imprezach typu KJS. Najwięcej tras przejechała w rejonie śląskim, tam też w 2020 r. zdobyła II miejsce w Rajdzie Śląska. Do końca sezonu 2020 mogliśmy ją oglądać głównie w rajdach okręgowych, jednak sezon 2021 zaczęła od debiutu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w barwach AMIC Rally Team. Prywatnie Aga jest instruktorką bezpiecznej jazdy i współpracuje z samochodowymi markami premium.

Karolina Baćkowska - swoje doświadczenie w roli pilota zdobywała głównie w rajdach okręgowych zasiadając na prawym fotelu wielu znamienitych kierowców. Ma za sobą kilkadziesiąt rajdów wielokrotnie zwieńczonych różnymi stopniami podium oraz tytułem mistrzowskim w Pucharze Peugeota i Citroena 2017. Od 2021 r. wraz z Agnieszką Załęcką staruje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Karolina w swoim dorobku rajdowym może się też pochwalić sędziowaniem oraz prowadzeniem biura rajdu. Te doświadczenia są bardzo ważne w roli pilota, która nie sprowadza się jedynie do dyktowania kierowcy trasy ale również znajomości przepisów. Jej zaangażowanie, pasja oraz miłość do rajdów przekładają się na organizację pracy, a co za tym idzie spokój i bardzo dobrą atmosferę w samochodzie rajdowym.

Źródło: AMIC

Wróć