Wiadomości

Białostocka policja zatrzymała podejrzaną o kradzież LPG za ponad milion złotych


20 czerwca Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zatrzymali 47-latkę podejrzaną o kradzież mienia znacznej wartości na szkodę lokalnego dystrybutora gazu LPG. Łączna wartość skradzionego mienia to 1,2 mln złotych. Kobieta usłyszała już zarzut, a teraz jej dalszym losem zajmie się sąd.

Mieszkanka woj. mazowieckiego, prowadząc firmę sprzedającą paliwa, dokonywała kradzieży LPG z terminali przeładunkowych. Kradziony gaz odbierany był do cystern należących do podejrzanej, z różnych miejsc na terenie kraju. Ten proceder trwał przez okres trzech lat i spowodował straty dla dystrybutora gazu z terenu Białegostoku na łączną kwotę 1,2 mln złotych. Jak ustalili policjanci, kobieta osiemnastokrotnie wykorzystała zatrudnienie innej osoby w białostockiej firmie, która pomogła jej ukrywać transakcje sprzedaży LPG, bez wystawiania stosownej dokumentacji.

47-latka usłyszała już zarzut kradzieży mienia znacznej wartości a prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Podejrzana złożyła częściowe wyjaśnienia w tej sprawie. Teraz jej dalszym losem zajmie się sąd. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wróć