Wiadomości

Bolesławieccy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże paliwa


Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu podczas nocnego patrolowania terenu gminy Nowogrodziec zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka godzin wcześniej dokonali wspólnie 3 kradzieży paliwa na stacjach. Sposób działania wspólników był zawsze taki sam, kierowca podjeżdżał pod dystrybutor a pasażer wysiadał i tankował paliwo, następnie odjeżdżali bez płacenia.

Zatrzymani to mężczyźni mieszkający w sąsiedztwie na terenie gminy Nowogrodziec. W samochodzie, którym poruszali się sprawcy znajdowały się puste kanistry wykorzystywane podczas kradzieży.

W związku ze wspólnymi działaniami przestępczymi podejrzani usłyszeli po 3 zarzuty dotyczące kradzieży paliwa na stacjach, powodując łącznie starty na kwotę ponad 2 tysięcy złotych.

Kierowca dodatkowo odpowie za dwie wcześniejsze kradzieże paliwa na terenie Bolesławca, 6-krotne złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdem, posiadanie środków odurzających oraz jazdę pojazdem, który nie został dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia. Ponadto jeżeli podejrzenia policjantów zostaną potwierdzone wynikami badań, to 26-latek usłyszy jeszcze zarzut kierowania pod wpływem narkotyków.

 

Źródło: KPP w Bolesławcu

Wróć