Strefa przedsiębiorcy

Płatności w technologii Android Pay na stacjach BP


Koncern BP w Polsce, zarządzający siecią ponad 500 stacji paliw, jako jeden z pierwszych współpracował z Google, aby wprowadzić dodatkową możliwość płatności za pomocą telefonów z aplikacją Android Pay. Jest to kolejny krok długofalowej strategii BP mający na celu wsparcie rozwoju płatności bezgotówkowych w Europie.

- Kierujemy się potrzebami i oczekiwaniami naszych klientów i dlatego wprowadzamy dziś tą formę płatności. Wiemy, że nasi Klienci chcą szybciej i łatwej płacić za produkty i usługi na naszych stacjach. Jestem przekonany, że nowa możliwość z jednej strony usprawni obsługę na stacji, ale najważniejsze jest to, że wpłynie na satysfakcję naszych Klientów - mówi Łukasz Urbanik, Global Category Manager Retail Payments, BP

Android Pay to łatwy i bezpieczny sposób na płacenie telefonem z Androidem w sklepach i w aplikacjach. Android Pay działa na telefonach i tabletach z systemem Android w wersji 4.4 lub wyższej, obsługujących technologię NFC. Użytkownik musi jedynie zainstalować aplikację Android Pay i dodać obsługiwane karty płatnicze. Płacąc przez Androida Pay, prawdziwy numer karty nie jest udostępniany sklepowi. Android Pay korzysta z numeru konta wirtualnego, aby chronić dane użytkownika. Wszystkie transakcje wykonane za pośrednictwem Androida Pay są chronione w procesie tokenizacji, branżowym standardzie płatności mobilnych.

Źródło: BP (op.pb)

Wróć