Wiadomości

Branża motoryzacyjna jedzie z prądem: wystawa pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych w Ministerstwie Rozwoju


Przemysł motoryzacyjny należy bez wątpienia do najbardziej innowacyjnych gałęzi światowej gospodarki. Proponowane przez branżę rozwiązania wychodzą naprzeciw nie tylko wygórowanym oczekiwaniom i potrzebom klientów, ale są odpowiedzią na rosnące globalne  zapotrzebowanie na auta bezpieczne i ekologiczne. Rosnąca mobilność skłania producentów do podejmowania odpowiedzialności za środowisko i kurczące się zasoby paliw kopalnych.

W krajach UE liczba rejestracji pojazdów  zasilanych paliwem alternatywnym (gazowe i elektryczne)  w pierwszej połowie br. wyniosła blisko 303 tys. sztuk i utrzymuje umiarkowane tempo wzrostu (+ 3,5%). W Polsce w tym czasie zarejestrowano niecałe 8 tys. sztuk, co oznacza 42% wzrostu w skali roku.  

Jako kraj z jednym z najstarszych parków pojazdów (średnia wieku jeżdżącego po polskich drogach samochodu to 13,4 lat), Polska coraz śmielej przyłącza się do światowego trendu i – wreszcie z długo wyczekiwanym wsparciem rządu. Obecni w naszym kraju przedstawiciele producentów od dawna oferują szeroką paletę wszystkich typów i modeli o napędach elektrycznych i alternatywnych.

Przykłady możliwości współczesnych konstruktorów takich właśnie pojazdów będzie można zobaczyć podczas wystawy pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych „Tak dla e-mobilności”, zorganizowanej przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i Ministerstwo Rozwoju.

Tylko przez jeden dzień - 26 października do godz. 17:00 będzie możliwość obejrzenia 21 modeli różnych typów pojazdów, tj.  autobusów, ciężarowych, dostawczych i osobowych o elektrycznych lub alternatywnych źródłach napędu. Wśród zgromadzonych na Placu Trzech Krzyży przed Ministerstwem Rozwoju aut znajdą się modele elektryczne marek:  BMW, Hyundai, KIA, Mitsubishi, Nissan, Renault oraz pojazdy hybrydowe i niskoemisyjne – w tym autobusy, ciężarowe i dostawcze oraz osobowe marek: Audi, Ford, Fuso, Hyundai, Iveco, Mercedes, Solaris,  Toyota, Volvo i VW.

Wystawa towarzyszy konferencji w Ministerstwie Rozwoju „Motoryzacja kołem zamachowym polskiej gospodarki”, a wydarzenie osobistym patronatem objął  wicepremier, minister rozwoju i finansów - Mateusz Morawiecki.

Źródło: PZPM, op.zp

WIĘCEJ czytaj w listopadowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Jeżeli interesują Ci kwestie bezpieczeństwa energetycznym naszego kraju, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, tradycyjnie w warszawskiej hali EXPO XXI, 17-19 maja 2017 r

(formularz akredytacyjny dla dziennikarzy znajdziesz pod tym linkiem).

Wróć