Wiadomości

Do końca września na stacjach Orlen potrwają testy nowych usług płatniczych


Do końca września na wybranych stacjach Orlen potrwa pilotażowy program opłatomatu oraz mobilnego kasjera. Nowe rozwiązania w dziedzinie płatności to odpowiedź koncernu na potrzeby klientów, którzy doceniają możliwość szybkiej realizacji transakcji.

Klienci korzystający z opłatomatu mogą zapłacić kartami takimi jak: FLOTA, OPENDRIVE, MIKROFLOTA, TANKBANK  oraz kartami płatniczymi. Urządzenie to typowy self service, trzeba wejść do sklepu, ale nie trzeba stać w kolejce - umożliwia szybką obsługę klienta w zakresie płatności za paliwo oraz wybrane grupy produktowe ze sklepu. - W przypadku tego pilotażu odnotowujemy zainteresowanie ze strony klientów, którzy doceniają możliwość szybkiej realizacji transakcji. Decyzja o ewentualnym rozszerzaniu usługi na kolejne obiekty zostanie podjęta po zakończeniu programy pilotażowego i wnikliwej ocenie jego efektów - wyjaśnia Arkadiusz Ciesielski z Biura Prasowego PKN Orlen.  Pilotaż opłatomatu jest realizowany na SP 0682 Al. Solidarności 100, Warszawa, MOP 4403 Baranów Północ, autostrada A2, SP 0019 Piaseczno, Okulickiego 1.

Również do końca września potrwa inny pilotaż usługi mobilnego kasjera, która jest również realizowana na 2 stacjach paliw typu MOP – dokładnie MOP Baranów i MOP Aleksandrowice. - Głównym celem wprowadzenia mobilnej obsługi klienta na podjeździe jest dalsza poprawa satysfakcji naszych Klientów poprzez rozładowanie kolejek samochodów tworzących się w czasie wzmożonego ruchu na stacjach. W ten sposób podnosimy jakość oraz zwiększamy szybkość obsługi klientów na naszych stacjach paliw - tłumaczy Arkadiusz Ciesielski.

Z obserwacji spółki oraz opinii klientów wynika, że usługa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, szczególnie ze strony klientów flotowych. Część z nich wybiera stacje paliw Orlen właśnie ze względu na możliwość skorzystania z mobilnej płatności bezgotówkowej. -  Po zakończeniu fazy pilotażu podejmiemy dalszą decyzję co do kontynuacji tego projektu i ewentualnej migracji na pozostałe stacje paliw, w pierwszej kolejności uwzględniając stacje typu MOP - dodaje Ciesielski.

(op.pb)

Z ofertą koncernów paliwowych zapoznasz się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, w dniach 9-11 maja 2018 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

WIĘCEJ czytaj w listopadowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Wróć