Strefa przedsiębiorcy

Dział paliw UNIMOT ma nowego dyrektora


Spółka UNIMOT pozyskała kolejnego eksperta z branży paliw. Na czele działu handlowego tego sektora stanął Wojciech Szafałowicz – były dyrektor handlowy w spółce Orlen Paliwa.

Wojciech Szafałowicz jest ekspertem od rozwoju sprzedaży. Doświadczenie zawodowe zdobył w Grupie Orlen, gdzie pracował przez 14 lat w spółkach: Orlen Morena, Orlen PetroCentrum i Orlen Paliwa. Kolejno zajmował stanowiska: Specjalista ds. Analizy Rynku, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu oraz Dyrektor Regionu. W Grupie UNIMOT Wojciech objął stanowisko Dyrektora Handlowego ds. Paliw.

– Bardzo mnie cieszy obecność tak znakomitego eksperta w naszych strukturach – komentuje Robert Brzozowski, Prezes UNIMOT S.A. – Wojtek ma ogromne doświadczenie z zakresu sprzedaży paliw, doskonale zna specyfikę tego rynku i potrafi błyskawicznie dostosować metody handlowe do zmieniających się trendów. Z pewnością wzbogaci naszą politykę handlową nowymi rozwiązaniami   i umiejętnie pokieruje zespołem w działaniach operacyjnych.

Wojciech Szafałowicz jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Zarządzania. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.

 ***

UNIMOT jest dynamicznie rozwijającą się multienergetyczną grupą kapitałową. Prowadzi działalność w zakresie obrotu: olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym, gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Spółki z Grupy Kapitałowej UNIMOT dostarczają produkty energetyczne m.in. dla sektorów takich jak: transport, przemysł, rolnictwo i usługi. Odbiorcami są klienci hurtowi i indywidualni. Grupa powstała w 2011 r., a czerpie z ponad 20 lat doświadczeń spółki Unimot Express – specjalisty w obrocie produktami petrochemicznymi. Od chwili utworzenia UNIMOT intensywnie wykorzystuje nowe możliwości pojawiające się w branży energetycznej, rozwija swoją ofertę, poszerza geograficzny zasięg działalności i z sukcesem wchodzi na nowe rynki. Od 2012 r. UNIMOT jest notowany na NewConnect.

(fot. Wojciech Szafałowicz, UNIMOT S.A.)

 

Wróć