Prawo

Dzień Administracji Skarbowej. Marszałek Sejmu: „KAS broni polskiego interesu podatkowego”


- Dzięki KAS i jej pracownikom maleje szara strefa, eliminowana jest nieuczciwa konkurencja, ale za to wspierani są przedsiębiorcy uczciwi, szczególnie przedsiębiorcy polscy - mówił marszałek Sejmu Marek Kuchciński w piątek w Rzeszowie podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.

- KAS broni polskiego interesu podatkowego, ale także skutecznie zabezpiecza granice Polski i Unii Europejskiej. Do nich również należy bezpieczeństwo skarbowe. Zapewnienie dochodów państwa po to, żeby władze państwowe miały możliwość finansowania swoich działań w różnych innych zakresach - podkreślał Marszałek Sejmu.

Marek Kuchciński wskazywał, że KAS, mimo iż liczy dopiero kilkanaście miesięcy, to już ma wielkie osiągnięcia, a połączenie służb skarbowych i celnych miało sens. -Widzimy to w praktyce, w efektach i liczbach, a liczby nie kłamią. W 2017 r. do budżetu państwa wpłynęło dodatkowo 42,5 mld zł. To suma dwukrotnie wyższa od sumy wydanej do tej pory na jeden z najważniejszych programów, jakie państwo polskie realizuje, by wspierać rozwój polskich rodzin - program 500 plus - mówił marszałek Kuchciński.

Źródło: sejm.gov.pl (op.pb)

Wróć