Wiadomości

184. DOFO Lotosu - stacja EKO-AGB P.H.U. Alicja Buchcik


Sieć stacji Lotosu na Górnym Śląsku wzbogaciła się o nowoczesny, nowo zbudowany obiekt franczyzowy w kategorii Premium.

Uroczyste otwarcie stacji w 30-tysięcznym mieście Czerwionka-Leszczyny przy DK 924 prowadzącej z Knurowa do Żor odbyło się 16 października 2017 r. z udziałem władz lokalnych oraz przedstawiciela zarządu spółki LOTOS Paliwa, wiceprezesa Adama Pawłowicza.

- To już 486 stacja w naszej sieci zbudowana od podstaw w naszej nowej wizualizacji. Jest to inwestycja naszego długoletniego stałego klienta, firmy EKO-AGB PHU. Mimo że jest to stacja miejska, posiada również stanowisko do tankowania TIR-ów – powiedział Pawłowicz.

 

Oprócz standardowych paliw (podstawowych - Pb95, ON i LPG, jak i premium - Pb98 i ON LOTOS Dynamic stacja oferuje również myjnię bezdotykową. Podobnie jak na innych nowych i zmodernizowanych stacjach LOTOSU charakterystycznym obiektem gastronomicznym jest Cafe Punkt, który oprócz kawy oferuje hot dogi, tortille, bagietki i zapiekanki. Na stację wjeżdża się przez parking dyskontu Biedronka.

 

Wśród 486 stacji LOTOSU 184 to stacje franczyzowe (DOFO), wśród których 101 to stacje Premium, a 83 to stacje Optima. Pozostałe to stacje własne koncernu (CODO), wśród których 161 to stacje Premium, 121 Optima, a 20 to Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradach i drogach ekspresowych. Ogólnie LOTOS ma 262 stacje Premium, 204 stacje Optima i 20 stacji MOP.

 

Po otwarciu nowej stacji na Górnym Śląsku jest obecnie 53 stacji LOTOSU. Warto dodać, że stacje LOTOSU uzyskały najlepszy wynik w rankingu satysfakcji klientów stacji paliw w 2017 r., w badaniu ARC Rynek i Opinia.

Wróć