Auto i Myjnia

Grupa Jost kupuje 500 samochodów IVECO zasilanych LNG


Jedna z największych europejskich firm przewozowo-logistycznych złożyła duże zamówienie na samochody ciężarowe zasilane gazem ziemnym, stawiając na skroplony gaz ziemny (LNG) jako alternatywę dla oleju napędowego.
 
Firma IVECO zawarła największą jak dotąd umowę na dostawę 500 nowych pojazdów ciężarowych Stralis Natural Power z Grupą Jost świadczącą usługi transportowe i logistyczne w całej Europie. Stralisy NP zaprojektowane jako przyjazne dla środowiska samochody ciężarowe do przewozów długodystansowych będą zasilane skroplonym gazem ziemnym (Liquefied Natural Gas, LNG).

Pierre Lahutte, prezes Marki IVECO, wyjaśnia: „Gaz oferuje największe możliwości, jeśli chodzi o zastąpienie oleju napędowego na rynku pojazdów użytkowych — to już nie jest paliwo przyszłości, ale paliwo dnia dzisiejszego. Potwierdza to decyzja użytkownika jednego z największych parków pojazdów w Europie, który wybrał Stralisa NP napędzanego LNG jako główny model w programie wymiany floty. Grupa Jost ma precyzyjnie określone cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i uznaje korzyści, jakie może jej przynieść wykorzystanie naszego zaawansowanego doświadczenia w segmencie pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Bardzo cieszymy się ze zwiększenia naszego udziału we flocie tej firmy oraz z faktu, że będzie ona użytkować Stralisy NP i paliwo LNG”.

Źródło: IVECO (op.pb)

Wróć