Strefa przedsiębiorcy

Historyczny wynik sprzedaży asfaltów GK ORLEN


Wzrost sprzedaży o 6 proc. uzyskał segment asfaltowy Grupy ORLEN w pierwszych III kwartałach 2018 roku (r/r).  Właściwości asfaltów tradycyjnych i wysokomodyfikowanych, które zdecydowanie podnoszą żywotność polskich dróg, doceniają zarówno klienci, jak i kierowcy korzystający z lepszych i trwalszych szlaków komunikacyjnych.

 ORLEN Asfalt wspólnie ze swoim oddziałem w Czechach i z ORLEN Lietuva sprzedał w ubiegłym roku łącznie 1,4 mln ton lepiszcza do budowy nawierzchni drogowych. Obecne wyniki sprzedaży pokazują, że Spółka może ustanowić nowy rekord.  

- Jesteśmy świadkami wzmożonych inwestycji w sektorze drogowym. Naszym celem jest zaspokojenie popytu na asfalt na krajowym rynku. Konsekwentnie realizujemy nasze plany sprzedażowe, a ponieważ koniunktura jest bardzo korzystna,  mamy nadzieję, że wszystkie te elementy przełożą się na bardzo dobre wyniki na koniec roku – powiedział Marek Pietrzak, Prezes ORLEN Asfalt Sp. z o.o.    

Tegoroczna sprzedaż ORLEN Asfalt to najlepszy wynik na polskim rynku od lat 2011-2012, czyli okresu wzmożonego popytu na asfalt, stymulowanego historyczną ilością inwestycji infrastrukturalnych związanych z organizacją piłkarskich Mistrzostw Europy. Wzrost sprzedaży zanotowały również  asfalty wysokomodyfikowane ORBITON HiMA - grupa produktów o najlepszych właściwościach funkcjonalnych ze wszystkich dostępnych obecnie asfaltów. 

- Od kilku lat informujemy i edukujemy zarówno inwestorów, jak i projektantów dróg o doskonałych właściwościach asfaltów wysokomodyfikowanych oraz korzyściach ich zastosowania w  nawierzchniach drogowych. Rosnąca sprzedaż pokazuje, że robimy to skutecznie, a nasi klienci doceniają jakość i zalety technologii naszych produktów– powiedział Maciej Jankiewicz, Członek Zarządu ORLEN Asfalt Sp. z o.o. 

Segment Asfaltowy ORLENU jest jednym z największych w Polsce i Europie Środkowej dostawców lepiszcza bitumicznego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni asfaltowych. Oferta czyli asfalty: drogowe, modyfikowane ORBITON, wysokomodyfikowane ORBITON HiMA, wielorodzajowe i przemysłowe produkowane są w Płocku i Trzebini (Polska), Pardubicach i Litvinovie (Czechy) oraz Możejkach (Litwa).

Źródło: PKN Orlen (op.pb)

Wróć