Wiadomości

Inter Cars SA i Castrol

Polski oddział Castrol, światowego producenta olejów silnikowych i środków smarnych oraz Inter Cars SA, największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej, podpisały list intencyjny w sprawie strategicznej współpracy.

Do tej pory obie marki współpracowały tylko w naszym kraju, zaś w 2016 roku, kiedy nowe porozumienie wejdzie w życie, objęte nim mogą być także wybrane państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Oznacza to, że Castrol będzie w tych krajach wiodącą marką olejową w ofercie Inter Cars SA. Obie firmy to stabilne, nastawione na rozwój przedsiębiorstwa, liderzy w swoich dziedzinach. 

„Długoterminowa umowa z firmą Castrol to kolejny krok w kierunku umacniania naszej pozycji na rynku” – powiedział Robert Kierzek, Prezes Zarządu Inter Cars SA. „Współpraca z globalnym producentem najnowocześniejszych olejów gwarantuje nam dostęp do unikalnej wiedzy i technologii. Jestem pewny, że dzięki naszemu doświadczeniu i znajomości rynku wspólne projekty przyniosą znakomite efekty” – zaznaczył Kierzek. Prezes Inter Cars SA dodał, że podpisany list intencyjny oraz działania, które będą jego następstwem, otwierają drogę do jeszcze ściślejszej współpracy pomiędzy firmami. Na mocy umowy Castrol będzie bardziej widoczny w filiach Inter Cars SA oraz publikacjach firmowanych przez największego dystrybutora części.

Dokument dotyczy partnerstwa handlowego i realizacji wspólnych projektów sponsorskich, edukacyjnych czy marketingowych. „Inter Cars SA, tak jak i my, ma podobne podejście do biznesu i dlatego nasza udana współpraca trwa już wiele lat. Nowa umowa pozwoli nam na unifikację oferty produktowej i handlowej w kilku krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz czerpanie korzyści z efektów synergii w obszarach dystrybucji, marketingu i oferty skierowanej do warsztatów” – mówił Sławomir Radoń, Dyrektor Regionalny Castrol. Dodał ponadto, że współpraca Castrol i Inter Cars SA będzie widoczna na różnych szczeblach, poczynając od strategicznych decyzji na poziomie zarządu, a kończąc na partnerskiej współpracy terenowych przedstawicieli handlowych. Jednym z elementów zacieśniania partnerstwa z największym w Polsce dystrybutorem części zamiennych jest wprowadzenie rekomendacji olejów Castrol w sieci Inter Cars SA.

WIĘCEJ: czytaj kolejnych wydaniach miesięcznika „Paliwa Płynne”

Nowości branżowych szukaj na:

XXIII Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2016

11-13 maja 2016r. w EXPO XXI w Warszawie

od ćwierć już wieku organizowanych pod tym znakiem:

(opr.zp)

Wróć