Wiadomości

KLR – The Show must go on!


Fantastyczna przygoda, która połączyła producenta samochodów i olejów silnikowych, trwa już 10 lat. Zmieniają się tory i zawodnicy. Z roku na rok rośnie też temperatura rywalizacji o Puchar KIA LOTOS RACE. Karol Urbaniak wywalczył tegoroczny tytuł mistrza Polski z przewagą zaledwie 1 punktu nad wiceliderem, i to w sytuacji, gdy maksymalna liczba punktów, które kierowca mógł uzbierać w całym sezonie, wynosiła blisko 1000. Czy potrzebny jest lepszy dowód na emocje towarzyszące całemu cyklowi wyścigów?

Cykl wyścigów po raz pierwszy odbył się w 2006 roku lat temu. Rok później w 2007 roku LOTOS OIL i Kia Motors Polska rozpoczęły ścisłą współpracę, która trwa do dziś. Firmy wspólnie realizowały zawody pucharu KIA LOTOS CUP, który kilka lat temu zmienił nazwę na KIA LOTOS RACE. – Stworzyliśmy absolutnie nową jakość w polskich sportach motorowych – podkreśla zdecydowanie Wojciech Szyszko, Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska. – Daliśmy młodzieży, która rozpoczynała swoją przygodę z motoryzacją najczęściej w kartingu, możliwość rozwijania pasji i umiejętności w pełnowymiarowych zawodach. Picanto, mały samochód z wielkim sercem, to doskonałe narzędzie za wyjątkowo przystępne pieniądze, na które nasi zawodnicy mogą sobie pozwolić z reguły bez wsparcia zamożnych sponsorów – dodaje dyr. Wojciech Szyszko.

Od dekady organizatorzy nie narzekają na brak kierowców, a o udział KLR-u w sportowych wydarzeniach, które mają miejsce na terenie całej Europy, zabiegają tak renomowane serie wyścigowe, jak WTCC czy ETRC.

– Połączyło nas przekonanie o tym, że warto coś zrobić razem. Że działania kierowane do młodych kierowców są czymś więcej niż zaangażowaniem się w propagowanie tego czy innego sportu. Są przede wszystkim elementem budowania pozycji obu naszych marek. Wpływaniem na przyszłe wybory klientów – te dotyczące zakupu samochodu i stosowanego w nim oleju. Z czasem zauważyliśmy, że większość kierowców, czy też towarzyszącej im obsługi, staje się ambasadorami obu naszych marek. Zatem zamierzone cele zostały osiągnięte – stwierdza Robert Bialik, prezes zarządu LOTOS OIL.

Plany na kolejny sezon

Nowe tory wyścigowe, nowi kierowcy i jeszcze większe emocje zapowiadają organizatorzy KLR w 2016 roku. – Liczymy na sporą grupę młodych utalentowanych kierowców z Niemiec i – co w tej chwili jest w fazie dyskusji – organizację podobnego „Pucharu” w Holandii. Być może również w Czechach. To stworzyłoby nowe możliwości dla naszych zawodników. Póki co rozmawiamy – wyjaśnia Wojciech Szyszko. – Oczywiście jakkolwiek rozwinie się przyszłoroczny KLR, nie zabraknie na nim zarówno naszych olejów, jak i sprawdzonej ekipy Serwisu Olejowego – dodaje prezes Robert Bialik.

Jak zgodnie zapewniają organizatorzy, jedynym poważnym problemem związanym z cyklem KLR 2016, przed którym dziś stoją, jest przekonanie zawodników, że naprawdę trudno byłoby zorganizować, pierwszy wyścig przyszłoroczny - już w tym roku.

KIA LOTOS RACE to mistrzowska seria wyścigowa, w której zawodnicy rywalizują za kierownicą profesjonalnie przygotowanych samochodów Kia Picanto. Cykl przeznaczony jest przede wszystkim dla młodych i początkujących zawodników i w zamyśle organizatorów ma im umożliwić postawienie pierwszego kroku w świecie wyścigów samochodowych. Na sezon składa się sześć rund, w trakcie których odbywają się sesje treningowe, kwalifikacyjne i dwa wyścigi główne. Zawodnicy startują na torach w Niemczech, Belgii, Czechach, Słowacji i Polsce.

Nie tylko sport

Samochody Kia od wielu lat skutecznie konkurują nad Wisłą z produktami innych europejskich koncernów. Nowoczesny design, niezawodne silniki i sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne przełożyły się na wysokie miejsce na liście kupowanych w Polsce samochodów. – Współpraca z koncernami motoryzacyjnymi jest ważnym elementem polityki handlowej naszej spółki. W efekcie uzyskujemy bardzo dobry poziom sprzedaży nowoczesnych olejów silnikowych w atrakcyjnym segmencie aut nowych. W przypadku samochodów Kia nasze oleje są oficjalnie zalecane przez tego producenta – podkreśla Robert Bialik, prezes zarządu LOTOS OIL. W efekcie oleje Lotos Quazar K trafiają już do 90% autoryzowanych stacji obsługi koreańskiej marki, która w Polsce ma dziś 80 ASO.

WIĘCEJ: czytaj w kolejnych wydaniach miesięcznika „Paliwa Płynne”

Nowości branżowych szukaj na

XXIII Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2016

11-13 maja 2016r. EXPO XXI Warszawa 

Organizator:

 (opr.zp)

Wróć