Strefa przedsiębiorcy

Legnica: Oszuści sprzedawali wodę zamiast oleju napędowego. Do czasu przyjazdu Policji pokrzywdzony zamknął ich z psem.


Trzej oszuści sprzedający wodę zamiast oleju napędowego, którzy zawitali do jednego z mieszkańców podlegnickiej miejscowości, mieli pecha. Mężczyzna skojarzył, że rok temu oszukali jego bratową. Pod pretekstem chęci zakupu zwabił kanciarzy na swoją posesję, po czym do czasu przyjazdu Policji, zamknął ich ze swoim psem.
 

Trzej mężczyźni wpadli na pomysł oszustwa, którego celem mieli zostać rolnicy. Postanowili sprzedawać im hurtowo, tanie paliwo za jedyne 3zł/litr. W oferowanych 400-litrowych beczkach była jednak tylko woda.

Ferelnego dnia oszuści trafili do gospodarza z podlegnickiej miejscowości, który skojarzył kanciarzy, ponieważ rok temu oszukali jego bratową. Mężczyzna długo się nie zastanawiał i postanowił zwabić mężczyzn na swoje podwórze, gdzie...zamknął ich ze swoim psem a następnie wezwał Policję.

- Zatrzymaliśmy trzech mężczyzn w wieku od 23 do 61 lat oraz zabezpieczyli samochód wraz z trefnym paliwem. W toku dalszych czynności nasi funkcjonariusze postawili sprawcom zarzuty udowadniając im dwa takie przypadki. Oszustom grozi nawet do 8 lat pozbawiania wolności - informuje nas asp.szt. Robert Lemański, oficer prasowy KMP w Legnicy.

Wróć