Wiadomości

LOTOS otworzył kolejną stację przy A1

Dobra wiadomość dla podróżujących Autostradą Bursztynową z północy Polski, znad Bałtyku. LOTOS otworzył kolejną stację paliw w Krzyżanowie, po zachodniej stronie jezdni autostrady A1. Plany na 2016 r. zakładają otwarcie drugiego Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) w Krzyżanowie, po przeciwległej (wschodniej) stronie autostrady A1.

Na nowo otwartej stacji paliw działa już restauracja SUBWAY. W całym 2016 r. LOTOS planuje otwarcie kilkunastu restauracji sieci SUBWAY. Z pełną ofertą firm LOTOS Paliwa i SUBWAY POLSKA można było się zapoznać podczas XXIII Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie.

MOP (tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych) to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług. Tym o najwyższym standardzie, GDDKiA przypisuje tzw. trzecią kategorię. To odpowiednik pięciu gwiazdek w hotelach.

LOTOS to wicelider w segmencie stacji typu MOP na terenie Polski. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci LOTOS korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z dziewiętnastu obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, prysznice, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

Spółka będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic. LOTOS to także sieć 480 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. Paliwa z LOTOSU tankuje blisko 1/3 samochodów w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet czołgów.

SUBWAY to amerykańska, obecnie największa na świecie pod względem liczby lokali, sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi. Globalnie posiada dziś ponad 44.500 restauracji w 110 państwach.

(Źródło: Grupa LOTOS, op.zp)

 WIĘCEJ: czytaj w sierpniowym wydaniu miesięcznika „Paliwa Płynne”

Jeżeli szukasz ciekawych ofert franczyzowych, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, tradycyjnie w maju w warszawskiej hali EXPO XXI.

Wróć