Wiadomości

MF ostrzega rolników przed zakupem paliw bez VAT


Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów pojawiła się informację, w której resort finansów ostrzega rolników, że mogą oni zostać zobowiązani do zapłaty VAT nieuiszczonego przez nieuczciwego sprzedawcę.

Sytuacja taka może wystąpić ze względu na obowiązującą w naszym systemie prawnym instytucję tzw. odpowiedzialności solidarnej. Ministerstwo ostrzega rolników, że kupując paliwo od oszustów mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności i zapłaty podatku VAT. Ryzyko takie może pojawić się np., gdy zakup paliwa odbywa się w nietypowych warunkach czy cena paliwa jest znacząco niższa niż w przypadku innych sprzedawców.

Ministerstwo w komunikacie na konkretnych przykładach wskazuje, że potencjalne zagrożenia dla rolnika z tytułu zakupu „nielegalnego” paliwa zdecydowanie przewyższają korzyści, jakie mogą oni uzyskać z tytułu „atrakcyjnej” ceny jego zakupu.
Zobacz pełną treść komunikatu na stronie MF>>

WIĘCEJ: czytaj kolejnych wydaniach miesięcznika „Paliwa Płynne” 

Jeżeli leżą ci na sercu aktualne problemy branży, przyjdź na XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016 w dniach 11-13 maja 2016r. EXPO XXI Warszawa 

Organizator: (opr.zp)

Wróć