Auto i Myjnia

Największa w Polsce bezobsługowa stacja paliw otwarta


14 listopada 2023 roku firma E100 otworzyła na terenie Autoportu Godzieszów największą, automatyczną stację paliw w Polsce. Stacja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 – Węzeł Godzieszów (18 km A4) oraz drogi krajowej 94. Wjazd usytuowany jest przy drodze wojewódzkiej Nr 296, na trasie Żagań – Lubań.

Nowopowstała stacja oferuje aż 13 stanowisk do tankowania i może obsłużyć 1900 pojazdów na dobę - oprócz samochodów ciężarowych również samochody osobowe i busy. Dystrybutory posiadają tzw. satelity, które pozwalają zatankować wszystkie zbiorniki pojazdu bez konieczności jego przemieszczania. Na każdym stanowisku dostępny jest dystrybutor Adblue.

- Oprócz tradycyjnych terminali samoobsługowych do płatności za paliwo, uruchomiliśmy możliwość rozliczenia tankowania za pomocą telefonu, w aplikacji E100 z aktywowaną usługą E100 Mobility, bez konieczności użycia terminala płatniczego. Warto też dodać, że nowa stacja jest przygotowana do obsługi transportu ponadnormatywnego – wysokość wiaty to 4,85 m – mówi Dmytro Ananskyi, Zastępca Kierownika Działu Współpracy z Dostawcami.

Nowa stacja E100 jest w sieci stacji paliw Power Max (marka E100, w której klienci firmy znajdą zawsze atrakcyjne ceny paliw – stacje paliw oznaczone kolorem czerwonym w firmowej wyszukiwarce stacji E100: https://locator.e100.eu/?lang=pl ).

- To pierwsza stacja E100 zbudowana przez naszą firmę od samego początku i samodzielnie począwszy od etapu koncepcji i planowania. Jesteśmy więc szczególnie dumni, że to jest w tym momencie największa, bezobsługowa stacja paliw w Polsce. Wpisuje się to też w strategię E100 budowania własnych stacji paliw w kluczowych, dla naszych klientów, lokalizacjach – dodaje Dmytro Ananskyi.

Na klientów E100 czeka zaplecze Autoportu Godzieszów: parking z 85 miejscami, sklep, prysznice, restauracja, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Źródło: E100

Wróć