Strefa przedsiębiorcy

Nielegalny olej w myjni samochodowej


Ponad 2 tysiące litrów nielegalnego oleju napędowego zatrzymali podczas wspólnych działań funkcjonariusze lubuskiej KAS i Policji.

 23 listopada funkcjonariusze lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie wraz z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry przeprowadzili kontrolę na jednej z myjni samochodowych w powiecie sulęcińskim. Funkcjonariusze wkroczyli na posesję w momencie, kiedy zlewany był olej napędowy. W obecności właściciela firmy dokonano przeszukania wszystkich pomieszczeń na posesji i wtedy okazało się, że że w stojącym tam ciężarowym volkswagenie znajdowały się dwa pojemniki typu mauzer, a w nich  1270 litrów oleju napędowego, natomiast w jednym z pomieszczeń myjni były jeszcze dwa pojemniki, które zawierały łącznie tysiąc litrów paliwa. Mimo deklaracji właściciela firmy, że olej jest jedynie na jej terenie przechowywany, funkcjonariusze ujawnili dystrybutor wraz z pistoletem do nalewania paliw oraz przenośną pompę elektryczną.

Nielegalny olej napędowy oraz wszystkie urządzenia zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS do dalszego postępowania.

Właściciel myjni musi się teraz liczyć z dotkliwymi karami finansowymi i oczywiście koniecznością zapłaty ciążących na tym paliwie podatków.

Wróć