Wiadomości

Nowa stacja sieci LOTOS przy A1

Od początku września podróżujący Autostradą Bursztynową (A1) na północ Polski mogą zatrzymać się na nowej stacji sieci LOTOS w Krzyżanowie, niedaleko Kutna. Na stacji paliw działa także restauracja SUBWAY.

Warto przypomnieć, że w lipcu br. otwarto Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) w Krzyżanowie, po przeciwległej (zachodniej) stronie autostrady A1.

 

O MOP Krzyżanów Wschód

MOP (tzw. Miejsce Obsługi Podróżnych) to teren wydzielony w pasie drogowym autostrad i dróg ekspresowych, wyposażony w parking oraz w infrastrukturę zapewniającą komfort i odpoczynek podróżnym. Na części z nich znajdują się dodatkowo duże i znakomicie wyposażone stacje paliw, z szerokim wachlarzem usług. Tym o najwyższym standardzie, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przypisuje tzw. trzecią kategorię. To odpowiednik pięciu gwiazdek w hotelach.

MOP Krzyżanów Wschód (najwyższej III kat.) położony jest w ciągu autostrady A1 w województwie łodzkim, niedaleko miasta Kutno. Na kilku hektarach umiejscowiono budynek stacji paliw i 6 dystrybutorów z pełną ofertą paliwową (w tym paliwa premium LOTOS Dynamic) – znajduje się tam łącznie 12 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, autobusów oraz dla pojazdów ciężarowych.

Projektanci stacji nie zapomnieli także o potrzebach osób niepełnosprawnych oraz podróżujących z dziećmi – udogodnieniem jest stanowisko z przyciskiem umożliwiające wezwanie pracownika obsługi stacji, który może pomóc przy tankowaniu i uregulowaniu płatności.

Na terenie stacji jest też ogródek CafePunkt, co z pewnością umili regenerację przed kolejnym etapem podróży. Przy sklepie znajdują się stanowiska do ładowania smartfonów i tabletów w czterech standardach: mini-USB, micro-USB oraz dla starszych i nowszych modeli iPhone’ów.

LOTOS wiceliderem segmentu stacji MOP

W latach 2009-2016 LOTOS otworzył łącznie dwadzieścia MOP-ów. Gdańska spółka to wicelider w segmencie stacji typu MOP na terenie Polski. Obecnie, z kompleksowej oferty sieci LOTOS korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z dwudziestu obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, prysznice, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

LOTOS będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych.

O sieci LOTOS

Aktualnie w sieci LOTOS działają łącznie 479 stacje, z czego 294 stacje własne (w tym 20 stacji autostradowych, tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych, 152 stacji segmentu premium i 122 stacji segmentu ekonomicznego LOTOS Optima) oraz 185 stacji franczyzowych (w tym 109 stacji segmentu premium i 76 stacje segmentu ekonomicznego LOTOS Optima).

Atlas stacji sieci LOTOS.

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic. LOTOS to także sieć 479 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. Paliwa z LOTOSU tankuje blisko 1/3 pojazdów w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów opancerzonych.

SUBWAY to amerykańska, obecnie największa na świecie pod względem liczby lokali, sieć tzw. restauracji szybkiej obsługi. Globalnie posiada dziś ponad 44.500 restauracji w 110 państwach.

WIĘCEJ czytaj we wrześniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne" 
Z pełną ofertą Grupy Lotos i Subway można było się zapoznać podczas XXIII Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie.

Jeżeli szukasz ofert franczyzowych, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, tradycyjnie w maju w warszawskiej hali EXPO XXI.

Wróć