Wiadomości

Paliwowy przekręt w Nowym Mieście Lubawskim. Kary na niewinne firmy


Dziesięciu rodzinnym firmom grozi bankructwo. Urząd kontroli skarbowej nałożył na nie kary, bo kupowały paliwo od dostawcy, który nie płacił podatków paliwowych i akcyzy. O sprawie opowiada reportaż TVN w programie "Blisko ludzi".

Pan Piotr zajmuje się transportem od 20 lat. Miesięcznie kupuje od kilku do kilkunastu tysięcy litrów oleju napędowego od firm handlującym nim hurtowo. Dwie z nich, jak się okazało, nie płaciły należnych podatków paliwowych i akcyzy. Teraz - po kontroli skarbowej - podatki te za nieuczciwych kontrahentów zapłaci Pan Piotr

Sprawa dotyczy także 10 innych firm z Nowego Miasta Lubawskiego. - Do tej pory żyłam w przeświadczeniu, że państwo polskie broni mnie przed oszustami. Rzeczywistość jest jednak inna - żali się właścicielka jednej z ukaranych spółek, Ewa Józefowicz. Przedstawiciele fiskusa tłumaczą, że firmy nie dopełniły obowiązku sprawdzenia sprzedawców [regularnie informujemy o tym na portalu paliwa.pl, PATRZ: SPRAWDŹ SWOJEGO DOSTAWCĘ PALIWA!]. - Zasugerowali się ceną, nie sprawdzili sprzedawców. Nie dopełniono staranności. Zgodnie z przepisami prawa muszą opłacić podatki - mówi Mirosława Torenc z UKS w Olsztynie. Firmy, które nielegalnie sprzedawały paliwo, zniknęły.

WIĘCEJ NA TVN: Mają zapłacić za paliwowy przekręt. Niewinni przedsiębiorcy dostali milionowe kary

WIĘCEJ: czytaj kolejnych wydaniach miesięcznika „Paliwa Płynne”

Nowości branżowych szukaj na

XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016

11-13 maja 2016r. EXPO XXI Warszawa 

Organizator:

(opr.zp)

Wróć