Wiadomości

PGNiG dostarczy więcej CNG dla PKM w Tychach


Wolumen dostaw sprężonego gazu ziemnego dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach może wzrosnąć w kolejnych latach z 2,85 mln m³ gazu do 4,2 mln m³ rocznie.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny rozwija współpracę z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Tychach – największym w Polsce odbiorcą CNG na potrzeby komunikacji miejskiej. Przez kolejne lata wolumen dostaw sprężonego gazu ziemnego (CNG) od PGNiG OD dla PKM Tychy może wzrosnąć z 2,85 mln m³ gazu do 4,2 mln m³ rocznie. List intencyjny w tej sprawie podpisali w Sosnowcu przedstawiciele obu spółek podczas odbywających się tam Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA 2017 w Sosnowcu.

PKM Tychy zdecydowało się na zwiększenie zamówienia CNG, ponieważ w ciągu najbliższych lat planuje zakupić 61 nowych autobusów zasilanych tym ekologicznym paliwem. PGNiG OD przygotowało bardzo atrakcyjne zasady kształtowania ceny dostawy paliwa. Ponadto PGNiG rozbuduje stację tankowania w zajezdni autobusowej w Tychach.

W ciągu trzech lat liczba autobusów napędzanych CNG w Tychach wzrośnie z 75 do ponad 125 pojazdów – nowe autobusy zastąpią część starych wyeksploatowanych jednostek. PKM Tychy staną się pierwszym w Polsce miastem, w którym autobusy zasilane CNG stanowić będą większość taboru.

W ubiegłym tygodniu PGNiG OD podpisało także porozumienie z Transgór SA w Mysłowicach w sprawie budowy całkowicie nowej stacji tankowania autobusów zasilanych CNG. Stacja będzie w stanie obsłużyć tabor autobusowy spółki Transgór SA, a także rynek lokalny podmiotów transportowych, które używają tego ekologicznego paliwa.

Źródło: PGNiG (op.pb)

Wróć