Wiadomości

Pięciu zatrzymanych do kradzieży paliwa i katalizatorów


Zatrzymano pięciu mieszkańców powiatu kraśnickiego w wieku od 22 do 28 lat. Zaczęło się od usiłowania kradzieży paliwa z ciężarówki, jednak właściciel spłoszył sprawców, którzy odjechali samochodem i zawiadomił Policję. Mieli pecha bo po chwili nadjeżdżający patrol zauważył podejrzany pojazd. Dwóch mężczyzn było w środku, dwóch uciekło. Działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania kolejnych trzech osób związanych ze zdarzeniem, w trakcie działań jeden próbował uciec przez okno-bezskutecznie. Część z nich usłyszała zarzuty kradzieży paliwa, część kradzieży katalizatorów. Zmieniali tablice rejestracyjne aby uniknąć rozpoznania. Odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie, wobec trzech prokurator zastosował dozór.

Kilka dni temu po północy, policjanci otrzymali zgłoszenie, że ktoś próbuje ukraść paliwo z ciężarówki na terenie gminy Szastarka. Właściciel zobaczył tą sytuację i spłoszył sprawców. Po chwili policjanci patrolujący okoliczny teren zauważyli na bocznej drodze samochód podobny do tego ze zgłoszenia. W środku zastali dwóch mieszkańców powiatu kraśnickiego, dwóch – jak się okazało - uciekło z pojazdu.

W toku dalszych czynności kryminalni ustalili wszystkich mogących mieć związek z kradzieżą. Łącznie zatrzymano do sprawy pięciu mieszkańców powiatu kraśnickiego w wieku 22, 24, 25, 26, 28 lat. W trakcie przeszukań i zatrzymań osób, jeden z mężczyzn wyskoczył przez okno i zaczął uciekać, jednak w trakcie krótkiego pościgu został zatrzymany.

Trzech mężczyzn usłyszało także zarzuty kradzieży katalizatorów w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ponadto dwóch z nich - kradzieży paliwa z ciągnika. Zabezpieczono sprzęt do wycinania katalizatorów i ujawniono pojazd, który był wykorzystywany w przestępczym procederze. Mężczyźni zmieniali tablice rejestracyjne, aby uniknąć identyfikacji. Wobec 22, 24 i 25 latka prokurator zastosował dozór policyjny. Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Źródło: KPP Kraśnik

Wróć