Wiadomości

Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach zatrzymano 5 osób za udział w zorganizowanej grupie przestępczej


Śląscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym obrotem towarami ropopochodnymi oraz wyłudzaniem VAT-u.

Na działalności tej grupy Skarb Państwa stracił ponad 12 milionów złotych. Pięciu członkom grupy grozi nawet 8 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali pięciu mieszkańców województwa śląskiego, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Byli to mężczyźni w wieku od 35 do 71 lat. Działali głównie na terenie Śląska. Ich przestępczy proceder skupiał się na przestępstwach związanych z obrotem towarami ropopochodnymi. Poświadczali nieprawdę i wystawiali nierzetelne faktury VAT. Straty Skarbu Państwa z tytułu tej działalności wynoszą ponad 12 milionów złotych. Wielokrotnie przelewali pieniądze na różne konta, aby ukryć ich nielegalne pochodzenie. Policjanci zabezpieczyli mienie zatrzymanych członków grupy na łączną kwotę blisko 600 tysięcy złotych, w tym gotówkę, samochody oraz nieruchomości. Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny i poręczenie majątkowe. W więzieniu mogą spędzić 8 lat.

(op.zp)

WIĘCEJ czytaj w lipcowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, tradycyjnie w maju w warszawskiej hali EXPO XXI.

Wróć