Wiadomości

Polenergia ładuje samochody elektryczne

Polenergia, spółka z grupy Kulczyk Investments, uruchomiła swój pierwszy punkt ładowania samochodów elektrycznych.

Punkt ładowania zlokalizowany jest przy siedzibie spółki na ul. Kruczej w Warszawie. Jego uruchomienie związane jest z warszawską prezentacją samochodu elektrycznego marki Tesla Roadster 21-24 kwietnia 2010 r. w ramach światowego tournee prezentującego pojazd powstały w wyniku współpracy szwajcarskiej firmy Tag Heuer (obchodzącej jako Grupa Heuer 150-lecie istnienia) i Tesla Motors. Polenergia zapewni elektrycznym teslom możliwość „tankowania” przy siedzibie spółki na ul. Kruczej. Jest to pierwszy punkt Polenergii pozwalający na ładowanie samochodów elektrycznych.
Poprzez zaangażowanie w projekt Polenergia podkreśla ekologiczny aspekt swojej działalności, bowiem inwestycje w odnawialne źródła energii, takie jak biogazownie czy farmy wiatrowe, to jeden z kluczowych obszarów działania spółki. W przyszłości spółka planuje instalację sieci punktów do ładowania na terenach, gdzie energię dostarcza jej spółka córka – Polenergia Dystrybucja.
Polenergia SA to holding energetyczny utworzony w roku 2000. Działa w sektorze wytwarzania, obrotu i przesyłu energii elektrycznej oraz pozostałych produktów energetycznych. W skład grupy wchodzi pięć podmiotów: Polenergia SA (nadzór właścicielski, obrót prawami majątkowymi), POLENERGIA Dystrybucja Sp. z o.o. (dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej na bazie wybudowanej bądź nabytej infrastruktury elektroenergetycznej), POLENERGIA Kogeneracja Sp. z o.o. (budowa infrastruktury gazowej i do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w kogeneracji oraz sprzedaż wytworzonej energii elektrycznej, a także dystrybucji gazu ziemnego i ciepła), POLENERGIA Biogaz Sp. z o.o. (budowa infrastruktury do wytwarzania biogazu oraz energii elektrycznej i cieplnej w oparciu o odnawialne źródła energii (OZE) w szczególności o gaz składowiskowy i biogaz), POLENERGIA Wiatr Sp. z o.o. (budowa farm wiatrowych).

(op. zp)


źródło: wnp.pl

Wróć