Wiadomości

Policjanci CBŚP zlikwidowali przemysłową odbarwialnię oleju opałowego


32 tysiące litrów paliwa, dwie cysterny i ciągnik siodłowy zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego z Torunia w miejscowości Ostrów Mazowiecka. Wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej, policjanci zatrzymali 3 osoby trudniące się odbarwianiem oleju opałowego na skalę przemysłową.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej pojechali w wytypowane miejsce i na gorącym uczynku odbarwiania oleju zatrzymali 3 mężczyzn, mieszkańców województwa mazowieckiego. Jeden z nich był  odpowiedzialny za transport, dwaj pozostawili za uszlachetnianie paliwa. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli  32 tysiące litrów paliwa, dwie cysterny  i ciągnik siodłowy.

Jak ustalili funkcjonariusze CBŚP proces zmiany przeznaczenia paliwa odbywał się nieustannie w profesjonalnie przygotowanych warunkach  przy pomocy pomp, rurociągów i zbiorników ukrytych pod ziemią. Do odbarwiania stosowano specjalne filtry i odczynniki chemiczne.

Wartość zabezpieczonych urządzeń wyceniono wstępnie na 500 tys. zł. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż grupa działała przez ok. półtora roku  i tym okresie spowodowała straty skarbu państwa na kwotę nie mniejszą niż 37 mln  zł z tytułu uszczupleń podatku VAT oraz akcyzy.

Źródło: CBŚP

Więcej w kolejnym numerze miesięcznika "Paliwa Płynne"

(op.pb)

 

Wróć