Wiadomości

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zlikwidowali nielegalną mieszalnię paliw płynnych


Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zlikwidowali nielegalną mieszalnię paliw płynnych, w której sprawcy między innymi odbarwiali olej opałowy tak, aby wyglądał na droższy olej napędowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt i 40 tys. litrów paliwa. Za ten proceder grozi grzywna do 500 tys. zł lub więzienie do 3 lat.


Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej w Gdyni zdobyli informację, że na terenie jednej z firm transportowych w powiecie kościerskim prowadzony jest proceder nielegalnego odbarwiania i mieszania paliw ciekłych. Na terenie firmy należącej do mieszkanki Kościerzyny policjanci znaleźli dwie kompletne linie technologiczne, w skład których wchodziły między innymi cysterny, zbiorniki, filtry do odbarwiania, separatory, pompy itp. Na terenie zabezpieczono ponadto 40 tysięcy litrów różnego rodzaju paliw.

Szczegółowe badania potwierdziły, że są to produkty pochodzące z nielegalnego odbarwiania. Obecnie policjanci sprawdzają, na jaką kwotę przestępcy okradli Skarb Państwa, w tym szacują wartość wyłudzonego VAT i akcyzy. Ze wstępnych wyliczeń wynika jednak, że może chodzić o straty wielomilionowe. Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze w dalszym ciągu przesłuchują osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Sprawcom grozi kara nawet 500 tys. zł grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

(op.zp)

WIĘCEJ czytaj w sierpniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, tradycyjnie w maju w warszawskiej hali EXPO XXI!

Już dziś zarezerwuj miejsce na Forum Dyskusyjnym "Polski Rynek Paliw 2017", na którym omawiane są najważniejsze problemy branży paliwowej.

Wróć