Wiadomości

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych rozmawiali o dostawach LNG


- Rozmawialiśmy też o kontraktach gospodarczych innych niż tylko militarne, ale też dotyczących bezpieczeństwa, o dostawach gazu do Polski -  powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych. 

Prezydent Duda przypomniał, że pierwszy transport gazu przyszedł do Polski ze Stanów Zjednoczonych 8 czerwca. - Okazało się to sukcesem, nie było żadnych problemów, żadnych przeszkód w tym, by ten gaz znalazł się w naszym gazoporcie poprzez terminal w Świnoujściu. I to otwiera drogę do kolejnych kontraktów. I mam nadzieję, że zostanie zawarty w niedługim czasie kontrakt długoterminowy na dostawy gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych i w ten sposób będzie postępowała dywersyfikacja źródeł dostaw tego niezwykle ważnego surowca do Polski - powiedział polski  prezydent.

Również Donald Trump wyraził gotowość do zawarcia stałego kontraktu między Polską a USA w zakresie dostaw gazu. - Pierwsza dostawa amerykańskiego LNG przybyła do Polski w zeszłym miesiącu. Będzie ich o wiele więcej już niedługo - powiedział amerykański prezydent.

Źródło: prezydent.pl (op.pb)

Wróć