Strefa przedsiębiorcy

Przedsiębiorco, wypełnij ankietę na temat elektronizacji umów o pracę


Ministerstwo Rozwoju i Technologii wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, realizując szereg projektów, które mają ułatwić prowadzenie i rozwój polskich firm. Przygotowało ankietę na temat elektronizacji umów o pracę, dzięki której stworzy rozwiązania, które odpowiadają na faktyczne potrzeby firm i podniosą użyteczność usług online.

Konto Przedsiębiorcy, CEIDG, e-Doręczenia, Firma Bezpieczna Cyfrowo to projekty, które MRiT rozwija właśnie po to, by prowadzenie biznesu było w Polsce łatwiejsze.

Biznes.gov.pl – usługi online dla firm

Jednym z priorytetowych działań ministerstwa, które wspierają transformację cyfrową firm, obok dostępu do infrastruktury i podnoszenia kompetencji cyfrowych, jest zwiększanie dostępu do usług publicznych poprzez umożliwianie ich realizacji w formie online.

E-usługi publiczne dla przedsiębiorstw dostępne są na portalu Biznes.gov.pl. W tym roku z usług CEIDG, które znajdują się na Biznes.gov.pl, przedsiębiorcy skorzystali ponad 920 tys. razy, wysyłając średnio ponad 4,3 tys. wniosków elektronicznych dziennie.

Coraz więcej usług cyfrowych

Oferta publicznych usług cyfrowych w Polsce jest szeroka i ciągle się powiększa. Przedsiębiorcy korzystając z Konta Przedsiębiorcy dostępnego na Biznes.gov.pl, mogą załatwiać szereg spraw urzędowych. Wciąż jednak istnieje katalog usług ważnych z punktu widzenia prowadzenia firmy, które nie są one obsługiwane elektronicznie lub ich obsługa jest rozproszona i odbywa się przy wykorzystaniu różnych punktów dostępu.

MRiT chce to zmienić, dlatego planuje realizację projektów, które mają na celu m.in. udoskonalenie rozwiązań cyfrowych administracji państwowej. Wszystko po to, aby przedsiębiorcy mogli korzystać z nowoczesnych i godnych zaufania narzędzi ułatwiających im prowadzenie firmy.

Ministerstwo zdaje sobie sprawę, że różne obszary w działalności firm mogą wymagać większej lub mniejszej transformacji cyfrowej. Jednak jednym z ważniejszych obszarów, który potrzebuje takiej transformacji, jest ten związany ze sprawami pracowników.

W Ministerstwie Rozwoju i Technologii zaczyna się realizacja projektu „Elektronizacja umów o pracę oraz usprawnienie usług cyfrowych dla przedsiębiorców”. W ramach projektu, portal Biznes.gov.pl zostanie rozbudowany o moduł dokumentacji kadrowo-płacowej.

Ankieta dla przedsiębiorców

Aby podjęte działania były skuteczne i użyteczne, niezbędne są informacje i dane, które pozwolą MRiT wspierać rozwój przedsiębiorczości w Polsce.  Dlatego zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety na temat elektronizacji umów o pracę, co zajmie średnio od 3 do 5 minut. Państwa opinia jest dla MRiT bardzo ważna!

Zachęcamy do wypełnienia ankiety:
https://ankiety.org/9-ankieta-projekt-elektronizacji-umow

Źródło: MRiT

Wróć