Strefa przedsiębiorcy

Rynek kart paliwowych - specjalnie dla miesięcznika "Paliwa Płynne" komentuje Piotr Sokołowski, dyrektor Działu kart BP


Rynek kart paliwowych jest już mocno nasycony, szczególnie w zakresie podstawowej oferty. Klienci mają coraz większe oczekiwania. Tylko te firmy, które potrafią na czas je dostrzec i uwzględnić w swojej propozycji rynkowej mają szansę na uzyskanie przewagi konkurencyjnej - mówi Piotr Sokołowski, dyrektor Działu kart BP.

"BP jest liderem w sektorze kart paliwowych. Nasza ofert była jedną z pierwszych na rynku. To wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy ekspertem w tej dziedzinie. Od lat badamy rynkowe trendy. Potrafimy wsłuchiwać się w oczekiwania naszych Klientów, dlatego możemy zapewnić im ciekawą i konkurencyjną ofertę.

[...] Karta BP PLUS to kompleksowe narzędzie pozwalające optymalnie zarządzać flotą samochodów i w pełni kontrolować wszystkie wydatki na paliwo. Umożliwia bezgotówkowe regulowanie opłat za wybrane produkty i usługi na ponad 18 000 stacji zrzeszonych w porozumieniu Routex: Aral, BP, Circle K, Eni i OMV.

[...] Kolejnym ważnym elementem oferty kart paliwowych BP PLUS jest bardzo atrakcyjna opcja zwrotu podatku VAT i akcyzy w trybie ekspresowym oraz regulowania opłat za wszystkie opłaty i usługi drogowe, w tym wszystkie płatne autostrady w Polsce.

Rośnie też sukcesywnie ilość firm korzystających z autorskiej aplikacji BP FleetExpert wspomagającej zarządzanie flotą, która dzięki swojej elastycznej strukturze jest w stanie dostosować się do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa.[...]

[...]Na uwagę, zwłaszcza firm transportowych zasługuje też nowatorski system telematyczny BP FleetMove opracowany wspólnie z firmą ASTRATA. Umożliwia on bezpośrednią komunikację pomiędzy biurem a pojazdem i wysłanie oraz odbieranie zleceń wraz z możliwością przesyłania dokumentów w postaci plików jpg oraz pdf. Pozwala na kontrolowanie zużycia paliwa, stylu jazdy kierowcy i monitorowanie pojazdu. System wspomaga też kierowców sugerując im optymalny sposób jazdy do zaplanowanego celu. Zastosowana w urządzeniu nawigacja wraz z wbudowaną opcją HD Traffic na bieżąco podaje utrudnienia w ruchu. BP FleetMove jest również przystosowany do integracji z innymi systemami do zarządzania flotą stosowanymi przez firmy transportowe obejmującymi m.in. przestrzeganie czasu pracy kierowcy, raportowanie istotnych wskaźników efektywności, jak również wielu innych funkcji. Wszystkie systemy zintegrowane z naszą kartą mają na celu ułatwić pracę i przynosić oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy.

[...] W 2016 r. otworzyliśmy 31 nowych stacji BP: 14 to nowo wybudowane stacje własne oraz 17 nowo pozyskanych stacji partnerskich".

WIĘCEJ czytaj w lutowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Z pełną ofertą BP Europa SE  Oddział w Polsce tradycyjnie można zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW - ich najbliższa edycja to 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

(fot. stoisko BP na XXIII Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2016)

Wróć