Strefa przedsiębiorcy

Samoobsługowa myjnia TIR firmy MIX Polska już działa na stacji Transpetrol


 Firma MIX Polska Firma MIX poszerzyła ofertę o myjnie samoobsługową dla pojazdów wielkogabarytowych. Pilotażowa myjnia została zainstalowana na stacji paliw PKN ORLEN 7023 firmy Transpetrol - Bis sp. z o.o. w Krotoszynie.

- Rynek zmienia się w kierunku budowy myjni ekologicznych i bardziej energooszczędnych. Wprowadzane programy odzysku wody, kumulacji wody deszczowej, budowy oczyszczalni ścieków w celu ponownego użycia wody na myjni. Dla stacji paliw oraz sklepów wielkopowierzchniowych firma MIX wprowadziła myjni z wymiennikami ciepła, które odzyskują energie z urządzeń chłodniczych, co pozwala w większości przypadków wyeliminować piec grzewczy. Instalacja taka pozwala zaoszczędzić ok. 1 500 zł miesięcznie - mówi Siergiej Kurylak z firmy MIX Polska.

Warto przypomnieć, że nakłady innowacyjne i ekologiczne pozwalają inwestorom ubiegać się o dofinansowania ze środków UE. Z kolei po wprowadzeniu zmian dotyczących firm w ustawie o OZE będzie zasadne instalowanie paneli fotowoltaicznych na myjniach samoobsługowych. Firma MIX przy współpracy z niemiecką firmą SUNDEVICE opracowała instalacje fotowoltaiczną dla montażu na myjniach.

Wróć