Wiadomości

Shell Berchem największą stacją paliw na świecie


Shell uruchomił w Berchem największą stację paliw na świecie, która jest w pełni przystosowana do obsługi pojazdów ciężarowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym oraz licznym udogodnieniom dla kierowców ciężarówek jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów na świecie. Z pełną ofertą firmy Shell Polskamożna było się zapoznać podczas XXIII Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie na stoisku D4.

Rozbudowa stacji w Berchem to część strategii Shell w ramach rozwijania oferty skierowanej do flot transportowych . Obiekt jest zlokalizowany bezpośrednio przy autostradzie E25/A3 do Luksemburga – jednym z najczęściej uczęszczanych szlaków komunikacyjnych w Europie. Powstał po gruntownej przebudowie i modernizacji i jest to aktualnie największa stacja Shell na świecie, która codziennie obsługuje 7 500 samochodów osobowych oraz 1 500 pojazdów ciężarowych. Klienci to kierowcy z firm transportowych z Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Rumunii, Polski, Bułgarii oraz Węgier.

Obiekt w Berchem jest w pełni dostosowany do potrzeb kierowców pojazdów ciężarowych. Oferuje miejsca parkingowe dla TIRów i dla aut osobowych. Posiada także zadaszone wyspy wyposażone w dystrybutory dwustronne i jednostronne z systemem szybkiego tankowania (HGV). Na terenie stacji znajdują się również 24 dystrybutory z płynem AdBlue® oraz kompresory przeznaczone dla samochodów ciężarowych i jeden dla aut osobowych.

Z myślą o kierowcach będących wiele dni w trasie na terenie stacji znajduje się komfortowa strefa sanitarna oraz rozbudowana część restauracyjna i sklep wielobranżowy. Kierowcy mogą także skorzystać z bezprzewodowego Internetu dostępnego na całym parkingu, a także z interaktywnych ekranów z menu w aż 13 językach do wyboru. Obiekt jest stale nadzorowany za pośrednictwem kamer monitorujących parking, stanowiska tankowania i sklep.

Źródło: Shell

WIĘCEJ czytaj w sierpniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Jeżeli szukasz oferty franczyzowej, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, tradycyjnie w maju w warszawskiej hali EXPO XXI.

(op.pb)

Wróć