Auto i Myjnia

Shell otwiera pierwszą stację tankowania LNG w Niemczech


Shell otworzył pierwszą detaliczną stację tankowania LNG dla samochodów ciężarowych w Hamburgu. W ten sposób firma potwierdza swoje zaangażowanie w promocję LNG w transporcie samochodowym w związku z rozwojem transportu towarowego na europejskich drogach.

WIĘCEJ czytaj w październikowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"Z pełną ofertą Shell Polska można było zapoznać się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

„Powstanie sieci stacji LNG w Niemczech to element dywersyfikacji naszej oferty. W ten sposób pragniemy dostarczać klientom czyściej spalające się paliwa, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla” — powiedział dr Thomas Zengerly, prezes zarządu Shell w Niemczech. „Pojemność tej stacji wynosi niemal 30 ton, co umożliwi zatankowanie ponad 200 ciężarówek dziennie. Będziemy nadal współpracować z producentami samochodów ciężarowych, klientami i decydentami, aby promować LNG jako czystsze i tańsze paliwo dla transportu”.

Nowa stacja LNG znajduje się na południe od Hamburga, przy Georgswerder Bogen w pobliżu węzła autostradowego Hamburg Süd. To ważny punkt tankowania samochodów ciężarowych w pobliżu hamburskiego portu.

Źródło: Shell (op.pb)

Wróć