Wiadomości

Shell ponownie zdobył licencję na zarządzanie największą na świecie stacją paliw w Berchem w Luksemburgu.


Shell Luksemburg wygrał przetarg na zarządzanie stacją paliw Berchem. Rząd Luksemburga przyznał firmie Shell nową, 10-letnią koncesję na zarządzanie stacją paliw, która jest największą stacją paliw na świecie. W ciągu najbliższych miesięcy stacja zostanie odnowiona i powiększona dla jeszcze większego komfortu klientów.  

 

Od czasu rozpoczęcia działalności w 1983 r. stacja Berchem zawsze należała do sieci Shell. Z biegiem lat zwiększył się ruch na stacji, rozbudowana została część restauracyjna, a także powiększono ofertę w sklepie. Codziennie około 20 cystern dostarcza paliwo do tej największej stacji na świecie. Paliwo na stacji Berchem tankuje codziennie ok. 25 tysięcy klientów. Klientami są między innymi kierowcy z firm transportowych z Francji, Niemiec, Holandii, Belgii, Rumunii, Bułgarii, Polski i Węgier.

 

Wraz z odnowieniem koncesji, Shell zamierza powiększyć ofertę dla klientów dostępną w sklepie i na stacji, tak aby każda wizyta stała się wyjątkowym doświadczeniem. Na parterze budynku, Shell umieści swój sklep z ofertą kanapek Deli2go, a w samym sklepie klienci znajdą podstawowe produkty, takie jak wybór olejów samochodowych oraz słodyczy i napojów. Na poziomie -1 znajdzie się przestrzeń do wypoczynku oraz zmodernizowane toalety wraz z prysznicami. Na pierwszym piętrze budynku znajdzie się przestrzeń typu „open space”, gdzie klienci będą mogli delektować się świeżą kawą oraz doskonałymi wypiekami, a także restauracja typu fast food oferująca szybkie przekąski. Całość stanowić będzie unikalny koncept.

 

Stacja zostanie także odświeżona z zewnątrz. W trakcie przebudowy, zostaną utrzymane najwyższe standardy przy wyborze materiałów izolacyjnych, oświetlenia typu LED oraz kurtyn przeciwpożarowych. Zmodernizowany zostanie nie tylko budynek ale i podjazd, w tym sygnalizacja informacyjna oraz drogi dojazdowe, tak by klienci łatwiej odnaleźli odpowiedni kierunek. Prace budowlane będą prowadzone w najbliższych miesiącach. 

 

Stacja Berchem znajduje się przy autostradzie E25/A3 w kierunku do miasta Luksemburg. Na stacji Shell honoruje różne formy płatności, w tym płatność za pomocą karty euroShell, która akceptowana jest na 22 000 stacji Shell oraz stacjach partnerskich w 25 krajach, w tym na 40 w samym Luksemburgu. Obok płatności za paliwo, karty te mogą być użyte do pokrycia kosztów opłat drogowych, usług pomocy drogowej i zwrotu zapłaconego podatku VAT oraz do zakupu niektórych towarów na stacjach. Karty DKV¹ oraz UTA² będą również akceptowane.

 

Leonardo Menei, Dyrektor Shell w Luksemburgu, powiedział: „Cieszymy się, że rząd w Luksemburgu zaufał firmie Shell odnawiając kontrakt na zarządzanie największą stacją paliw na świecie. Nie tylko jesteśmy przygotowani do zapewnienia jeszcze lepszej obsługi pojazdów transportowych, służbowych oraz prywatnych, ale także chcemy sprawić by każda wizyta w Berchem była jak najlepszym doświadczeniem dla naszych klientów.”

  

1* DKV Euro Service udostępnia usługi bezgotówkowe dla firm transportowych na autostradach i innych drogach szybkiego ruchu w Europie.

2* System kart serwisowych UTA to rozległa i wielofunkcyjna sieć punktów zapewniających nie tylko bezgotówkową obsługę w zakresie zakupu paliw i akcesoriów dla zestawów ciężarowych, pojazdów dostawczych i autobusów w całej Europie, ale również pozwalająca na bezgotówkowe rozliczanie wszelkich usług niezbędnych dla prawidłowego zarządzania flotami pojazdów.

Wróć