Strefa przedsiębiorcy

Shell Rimula do zadań specjalnych - z ofertą Shell Polska można było zapoznać się podczas XXIII Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2016


Maszyny rolnicze każdego dnia mierzą się z maksymalnymi obciążeniami w bardzo trudnych, często skrajnych warunkach. Wyzwaniom tym muszą sprostać również producenci olejów silnikowych. Shell, wiodący globalny dostawca środków smarnych i olejów dla różnych typów pojazdów, od lat pracuje nad nowymi technologiami środków smarnych dla rolnictwa.

Z pełną ofertą firmy Shell Polska można było zapoznać się podczas XXIII Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie na stoisku B5.

Najnowszą ofertą koncernu w tej dziedzinie, jest wprowadzony w 2016 roku na rynek olej silnikowy Shell Rimula R4 L 15W-40 do wysoko obciążonych silników Diesla pojazdów i maszyn rolniczych.

 Współczesne pojazdy i maszyny wykorzystywane w gospodarstwach rolnych wymagają sprawdzonego i wysokiej jakości oleju silnikowego, który nie tylko sprawdzi się w trudnych warunkach polowych, ale jednocześnie wpłynie na poprawę wydajności i wydłuży żywotność silnika. Nowy olej Shell Rimula R4 L 15W-40 do wszystkich typów silników Diesla, spełnia wymagania najnowszych specyfikacji branżowych w zakresie zmniejszenia zużycia paliwa oraz poprawy ochrony systemu kontroli emisji spalin. Nowość Shell zapewnia najwyższą ochronę silnika, pozwala na bezawaryjne wydłużenie czasu eksploatacji maszyn oraz wpływa na optymalizację kosztów zakupu paliwa i napraw serwisowych.

- Zastosowana w Shell Rimula R4 L 15W-40 nowoczesna formulacja nisko popiołowa zapobiega blokowaniu filtrów i zatruwaniu katalizatorów w układach wydechowych, umożliwiając utrzymanie emisji spalin na poziomie zgodnym z obowiązującymi normami, wpływając jednocześnie na obniżenie zużycia paliwa.” – wyjaśnia Robert Gałkowski, doradca techniczny Shell Polska. - ,,Nowy produkt Shell rekomendowany przez wielu producentów maszyn rolniczych, jest odpowiedni zarówno do silników spełniających normy ograniczonej emisji zanieczyszczeń na poziomie EURO 4, EURO 5 oraz US 2017, jak i do starszych modeli – dodaje.

Olej Shell Rimula R4 L 15W-40 wykorzystuje formułę ,,wzmocnionej ochrony”, co oznacza, że zapewnia ochronę silnika przed osadami, kwasami oraz zużyciem mechanicznym. Nowoczesna formulacja oleju Shell zapewnia doskonałą czystość silnika i zapobiega powstawaniu osadów na tłokach, wpływając na znaczne podwyższenie poziomu ochrony przed zużyciem, zwiększając niezawodność i trwałość silników. Ponadto, nowy produkt został opracowany w oparciu o technologię Shell PurePlus – rewolucyjny proces syntezy, w czasie którego gaz ziemny jest przetwarzany w krystalicznie czysty olej bazowy, pozbawiony jakichkolwiek zanieczyszczeń pochodzących z ropy naftowej. Dodatek syntetycznego oleju bazowego zapewnia znaczne polepszenie ochrony przed zużyciem oraz tworzeniem się osadów.

 Skuteczność oraz wysoka jakość Shell Rimula R4 L 15W-40 została potwierdzona w testach laboratoryjnych. Wyniki badań dotyczących utleniania pokazały, że okres eksploracji oleju Shell jest dłuży nawet o 30% w porównaniu do produktów konkurencyjnych. Udowodniono także, że jest on odporny na rozpad nawet w bardzo wysokich temperaturach, a także ogranicza zużycie części metalowych do 30% w rzeczywistych warunkach eksploatacji.

 Wymogi techniczne producentów wysokowydajnych, niskoemisyjnych silników montowanych w nowoczesnych maszynach rolniczych znacząco zwiększyły potrzebę stosowania wysokiej jakości olejów. Te potężne pojazdy i urządzenia wymagają stosowania środków smarnych stworzonych przy zastosowaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań, które utrzymują silnik w dobrym stanie oraz gwarantują odpowiednie smarowanie przez długie godziny pracy, w skrajnie trudnych warunkach.

****

Shell jest wiodącym globalnym dostawcą środków smarnych dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i maszyn przemysłowych. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne powstają w trzech głównych centrach badawczo-rozwojowych w Hamburgu, Szanghaju i Houston. Shell produkuje oleje w 50 blendowniach, a smary w 17 zakładach produkcyjnych na świecie, na bazie oleju powstałego z gazu naturalnego, w największej instalacji petrochemicznej zlokalizowanej w Katarze. Niezmiennie od 9 lat Shell zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców środków smarnych na świecie (źródło: Kline&Company).

WIĘCEJ: czytaj w lipcowym wydaniu miesięcznika „Paliwa Płynne”

Jeżeli szukasz oferty franczyzowej dla swej stacji, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, tradycyjnie w maju w warszawskiej hali EXPO XXI.

Wróć