Wiadomości

Shell: zmiany w detalu


Od 2006 r. Kapitany był odpowiedzialny za region Europy Środkowo-Południowej. Teraz obejmie region, w którego skład oprócz Polski wchodzą: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Wlk. Brytania, Holandia, Belgia, Luksemburg, kraje skandynawskie, Włochy, Rosja, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria, a także Turcja, gdzie działalność koncernu prowadzona jest wraz z firmą Turcas Petrol AS.
- Shell jest pionierem w tworzeniu nowych zaawansowanych paliw wysokiej jakości. Polska była jednym z pierwszych rynków europejskich, na który wprowadziliśmy paliwo z rodziny V-Power. Od 10 lat w Polsce paliwa uszlachetnione cieszą się wielkim uznaniem kierowców i znajdują się w podstawowej ofercie w Europie - powiedział Isztvan Kapitany.
Isztvan Kapitany urodził się w Budapeszcie. Ukończył studia z zakresu biznesu, a do Shella dołączył w 1987r., obejmując różne stanowiska kierownicze. W organizacji handlu detalicznego odpowiadał kolejno za m.in. za rynki w Azji, południowej Afryce, Grecji , Turcji oraz za Europę Środkowo-Wschodnią. Z ramienia Shell International wielokrotnie był delegowany do Budapesztu, Kapsztadu, Hamburga czy Londynu.
Przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego ds. handlu detalicznego w Niemczech w 2002 r. Kapitany piastował analogiczne stanowisko na Węgrzech. Odpowiadał m.in.: za wprowadzenie na rynek produktów Shell Premium: Shel V-Power oraz Shell V-Power Diesel, a także za podpisanie strategicznych dla Shella kontraktów o współpracy z Migros, Tesco, McDonald’s czy Postbank.

(zp)

Wróć