Wiadomości

Stacje paliw Orlen - Miejsce Przyjazne Rowerzystom


Prawie 30 zgłoszonych stacji paliw PKN ORLEN, otrzymało rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Rekomendowane stacje paliw znajdują się na terenie pięciu województw we wschodniej części kraju (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie), przez które przebiega trasa. Na początku 2016 r PKN ORLEN planuje dodatkowo zgłosić do systemu ok.  70 obiektów zlokalizowanych w 20 kilometrowym korytarzu wzdłuż szlaku Green Velo.
Stacje paliw to już nie tylko punkt tankowania aut, ale również miejsce odpoczynku czy możliwość posilenia się w drodze. Dlatego PKN ORLEN konsekwentnie rozszerza zakres dostępnej infrastruktury i usług przyjaznych dla podróżujących różnymi środkami lokomocji, czego najlepszym przykładem jest właśnie zaangażowanie się w projekt Miejsca Przyjazne Rowerzystom. Inicjatywa doskonale wpisuje się w naszą koncepcję wspierania i propagowania zdrowego stylu życia i aktywnych form spędzania wolnego czasu – powiedział Marek Balawejder, Dyrektor Wykonawczy ds. Sprzedaży Detalicznej PKN ORLEN. 
W związku z zaangażowaniem PKN ORLEN w projekt, wszyscy rowerzyści, korzystający ze szlaku Green Velo będą mieli m.in. możliwość pozostawienia aut na w większości monitorowanych parkingach przy stacjach paliw i rozpoczęcia wycieczek na dwukołowych pojazdach. Dodatkowo wszystkie obiekty posiadające status MPR będą wyposażone w stojaki rowerowe.
Jednocześnie wizyta na obiektach Koncernu wiąże się z możliwością odpoczynku w podróży. W zależności od dostępnego formatu gastronomicznego (Stop Cafe lub Stop Cafe Bistro) klienci mają możliwość napicia się wyjątkowej kawy i skorzystania z bogatej oferty gorących oraz zimnych przekąsek. Do dyspozycji gości stacji paliw ORLEN pozostają także m.in. kompresor, ogólnodostępne toalety, a także bezprzewodowy internet.

WIĘCEJ: czytaj w kolejnych wydaniach miesięcznika „Paliwa Płynne”

XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. EXPO XXI Warszawa    

(opr.pb)

Wróć