Wiadomości
Tłusty czwartek na stacjach paliw. MOL Polska idzie po rekord

Tłusty czwartek na stacjach paliw. MOL Polska idzie po rekord
W ubiegłoroczny tłusty czwartek, co drugi klient wychodził ze stacji MOL Polska z pączkiem. Rekordziści potrafili jednorazowo kupić kilkaset sztuk. W tym roku ta międzynarodowa sieć planuje poprawić własny rekord, oferując promocje i nowe warianty tej tradycyjnej słodkiej przekąski.
– Pączek to słodki symbol Tłustego Czwartku i dla wielu Polaków nieodłączny element tego dnia. Choć klienci najczęściej wybierają klasyczne pączki z marmoladą i lukrem, coraz więcej osób sięga także po nowe smaki. Widzimy też, że pączki są kupowane nie tylko dla siebie, ale również po to, by poczęstować innych. Zdarza się, że jednorazowo klienci kupują nawet kilkaset sztuk – przyznaje Kinga Święs, Gastro Category Manager w MOL Polska.
Tegoroczny Tłusty Czwartek na stacjach MOL zamieni się w trzydniowe święto słodkich przyjemności. Od wtorku 10 lutego aż do czwartku 12 lutego 2026 r. na klientów czekać będą wyjątkowe niespodzianki – zarówno propozycje mocno zakorzenione w tradycji, jak i bardziej wyraziste warianty dla tych, którzy chętnie sięgają po nowości.
W menu pojawi się m.in. pączek z nadzieniem różanym, lukrem i kandyzowaną skórką pomarańczową – smak od lat obecny w polskiej tradycji Tłustego Czwartku. Obok niego znalazł się klasyczny pączek z nadzieniem wiśniowym, dekorowany lukrem i płatkami migdałów – to również wyraźne nawiązanie do dobrze znanych cukierniczych receptur.
W ofercie nie zabraknie także pączków pistacjowych, które w ubiegłym roku okazały się jednym z największych sprzedażowych hitów na stacjach MOL – cały zapas wyprzedał się w ciągu zaledwie kilku dni. Z okazji tegorocznego Tłustego Czwartku pistacja wraca więc w dwóch odsłonach: w klasycznym wariancie oraz w tzw. wersji dubajskiej, z podwójnym nadzieniem pistacjowo-malinowym.
Pączki można też kupić w wygodnych zestawach, w sam raz do podzielenia się z innymi lub jako słodki prezent. Do wyboru są trzy warianty, każdy po cztery pączki: zestaw klasyczny (wiśnia i róża), zestaw mieszany (mix wszystkich smaków) oraz zestaw pistacjowy, obejmujący pączki z kremem pistacjowym i dubajskie z malinami. Ceny zestawów zaczynają się od 16,99 zł. Ceny pojedynczych pączków startują od 4,99 zł.
Link do aktualności >>><<<
Źródło: MOL POLSKA