Wiadomości

Ukradli kilka ton paliwa


Skarżyscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Mirzec w wieku 21 i 23 lat, podejrzewanych o kradzież kilku ton paliwa z terenu jednej z firm. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego paliwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek skarżyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży paliwa z terenu jednej z firm w gminie Skarżysko Kościelne. Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcy ukradli ponad 3 tys. litrów oleju napędowego składowanego w specjalnym zbiorniku. Pokrzywdzony oszacował wartość strat na kwotę przeszło 13 tys. złotych.

Sprawą kradzieży zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego skarżyskiej komendy. Praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia, a następnie zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo. Trop poprowadził do sąsiedniej gminy Mirzec. W ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch jej mieszkańców w wieku 21 i 23 lat. Sprawcy zostali zatrzymani wczoraj na terenie zajmowanych posesji. Byli kompletnie zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych  znalezionych zostało kilkanaście pojemników z zawartością prawdopodobnie skradzionego paliwa. Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Wstępnie przyznali się do zarzucanego czynu. Jak ustalono, sprawcy od 18 sierpnia tego roku włamywali się kilkukrotnie do zbiornika z olejem napędowym, kradnąc łącznie ponad 3 tys. litrów paliwa.

Wróć