Wiadomości

W rafinerii Grupy LOTOS w Gdańsku zakończyły się ćwiczenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej, policji oraz służb ratowniczo-gaśniczych LOTOSU


W rafinerii Grupy LOTOS w Gdańsku zakończyły się ćwiczenia jednostek Państwowej Straży Pożarnej, policji oraz służb ratowniczo-gaśniczych LOTOSU. Doskonalono współdziałanie formacji bojowych w sytuacji symulowanej awarii i rozszczelnienia się jednej z instalacji.

– Grupa LOTOS to nowoczesny i bezpieczny zakład produkcyjny – podkreśla Przemysław Marchlewicz, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. – Warto jednak ciągle podnosić sprawność służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i efektywne funkcjonowanie rafinerii. Takie ćwiczenia to nie tylko działania wynikające wprost z przepisów prawa. To także nasza, wspólna z Państwową Strażą Pożarną, potrzeba doskonalenia się w zwalczaniu zagrożeń, które mogę się pojawić na terenie zakładu.

– Odbywające się w dniu dzisiejszym ćwiczenia na terenie Grupy LOTOS to sprawdzenie oraz weryfikacja zewnętrznego Planu Operacyjno-Ratowniczego na wypadek wystąpienia poważnej awarii przemysłowej lub wybuchu pożaru – tłumaczy mł. bryg. Tomasz Komoszyński, pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. – To również doskonała okazja dla służb, jednostek PSP z województwa pomorskiego aby sprawdzić, doskonalić wspólne działania między sobą, jak również wespół z Grupą LOTOS. To jest wspólna inicjatywa Grupy LOTOS oraz Państwowej Straży Pożarnej, aby funkcjonowanie rafinerii było bezpieczne.

W ćwiczeniach wzięło udział ponad 100 strażaków, około 40 wozów bojowych PSP a także inne służby ratownicze.

WIĘCEJ czytaj w październikowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne" 
Z pełną ofertą Grupy LOTOS  można zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW - ich najbliższa edycja to 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa.

Wróć