Wiadomości

Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów: Małe firmy mają okazję odzyskać pieniądze

Po raz jedenasty startuje akcja Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów. To kampania społeczna Krajowego Rejestru Długów, pozwalająca małym firmom skutecznie i całkowicie bezpłatnie odzyskać pieniądze.

Eksperci KRD wskazują, że właściciele małych i średnich firm, które wypracowują ok. 70 proc. polskiego PKB, są nie tylko biznesmenami, ale pełnią również funkcję sprzedawcy, dyrektora finansowego, księgowego i windykatora. – Właśnie po to, by odciążyć uwikłanych w tyle ról przedsiębiorców, już po raz 11. wystartowało Wielkie Wiosenne Sprzątanie Długów. Każdy przedsiębiorca, który do końca marca zgłosi się do KRD, będzie mógł wpisać do rejestru dowolną liczbę swoich dłużników, motywując ich tym samym do spłaty długu – informują przedstawiciele KRD.

Eksperci rejestru podkreślają, że taki ruch znacznie zwiększa prawdopodobieństwo odzyskania swoich pieniędzy. "Z danych zgromadzonych w Krajowym Rejestrze Długów korzystają m.in. banki i firmy leasingowe, a także przedsiębiorcy z sektora MSP ze wszystkich branż. Przedsiębiorstwo, które widnieje na liście zadłużonych, napotka na szereg trudności przy zaciąganiu kolejnych zobowiązań finansowych (np. kredytów, pożyczek), traci także wiarygodność w oczach innych kontrahentów" – podkreśla KRD.

Więcej informacji na temat akcji znaleźć można na www.wwsd.pl.

 

Źródło: MSP-24

Wróć