Auto-Flota

Włochy i Holandia: kolejne 310 punktów ładowania aut elektrycznych z DKV


Elektromobilność to już nie przyszłość, to teraźniejszość. W Europie powstaje coraz więcej punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na wielu z nich można zapłacić bezgotówkowo, m. in. za pośrednictwem karty DKV CARD +CHARGE*.

DKV Mobility dynamicznie rozszerza sieć partnerów zarządzających punktami ładowania aut elektrycznych. Do tego grona dołączyło niedawno kolejne 310 lokalizacji. Operatorem 110 z nich, mieszczących się w północnych Włoszech, jest EnerMia. Firma podpisała umowę z Green Flux, spółką zależną zarządzającą usługami mobilnymi DKV Mobility. Porozumienie będzie miało pozytywny wpływ na dalszy rozwój elektromobilności w Italii.

Natomiast na mocy umowy Green Flux z operatorem AVIA, karty emitowane przez DKV Mobility są honorowane również w 200 punktach ładowania prądem w Holandii.

"Dotychczas współpracowaliśmy z firmą AVIA w zakresie opłat za paliwa konwencjonalne. Dzięki nowej umowie zwiększymy mobilność klientów użytkujących pojazdy napędzane energią elektryczną w Holandii" – powiedział Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług w DKV Mobility.

"Cieszymy się, mogąc wspierać naszych klientów w ich podróży przez transformację energetyczną" – dodała Susan Kuijpers, dyrektor zarządzający w AVIA Nederland.

Dzięki rozbudowie sieci akceptacji, karta DKV CARD +CHARGE pozwala na bezgotówkowe płatności za ładowanie aut już w ok. 310 tysiącach punktów w Europie oraz tankowanie na 67 tysiącach stacji paliw w Europie.

Źródło: DKV Mobility

Wróć