Wiadomości

Wynajem przyczep Brenderup na stacjach LOTOS


Od początku sierpnia na 30 stacjach sieci LOTOS w woj. pomorskim można wynająć przyczepy samochodowe do przewozu towarów. Partnerem we wdrożeniu usługi jest szwedzka Grupa Brenderup, która dostarcza przyczepy przystosowane do wynajmu, system do rezerwacji i zarządzania wynajmami, a także zapewnia serwis przyczep. Z pełną ofertą Grupy Lotos można było się zapoznać podczas XXIII Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie na stoisku B1.

Bagażowa przyczepka to jeden z najbardziej wydajnych sposobów na powiększenie możliwości przewozowych samochodów osobowych. Największą jej zaletą jest uniwersalność zastosowań i łatwość obsługi. Sam zakup przyczepy jest nieopłacalny, jeśli korzysta się z niej okazjonalnie. Wielu kierowców mających samochód z hakiem holowniczym rezygnuje z usług firm przewozowych, bądź niektórych sklepów oferujących dostawy zakupionych towarów do domu, ze względu na wysokie stawki za usługę. W takich sytuacjach kierowcy chętnie korzystają z wypożyczalni.

Lato to gorący okres przeprowadzek i remontów. Dziś nawet jeśli samochód nie jest fabrycznie wyposażony w hak, można go zamontować już za kilkaset złotych. Dlatego wypożyczalnia przyczep na stacjach to także rozwiązanie dla osób, które kilka lat wcześniej – przy zakupie samochodu – nie przewidywały korzystania z przyczepy.

Mając kilkudziesięcioletnie doświadczenie w usługach wynajmu przyczep na rynkach skandynawskich i analizując obecne trendy postanowiliśmy wprowadzić nasz model biznesowy na rynek polski. LOTOS od początku wydał nam się być idealnym partnerem, z którym możemy wspólnie wprowadzać i rozwijać nasze zaawansowane rozwiązania. Polski rynek wykazuje rosnącą dynamikę w zakresie przewozu dóbr za pomocą przyczep, a polski konsument coraz częściej widzi potrzebę skorzystania z dodatkowego środka transportowego. Wspólnie z LOTOS chcemy zaspokajać te potrzeby w niesłychanie wygodny dla klienta sposób. Pozwala to nam optymistycznie spojrzeć w przyszłość i rozwijać współpracę między naszymi firmami – stwierdza Szymon Kowalski, menadżer sprzedaży w Europie Środkowej, Brenderup Rental.

Nowa usługa wynajmu przyczep wpisuje się w realizację strategii poszerzania oferty pozapaliwowej na stacjach paliw sieci LOTOS. Nasza analiza potrzeb klientów stacji paliw jednoznacznie wskazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu usługi. – mówi Adam Augustyniak, menadżer w Dziale Sklepów i Usług, LOTOS Paliwa. – Wspólna inicjatywa obu partnerów wpisuje się w pozycjonowanie marki LOTOS, jako pomocnego przyjaciela na drodze dla wszystkich kierowców, dlatego zapraszamy również kierowców, którzy do tej pory nie używali przyczep. Pracownicy stacji służą pomocą oraz radą, jak sprawnie i bezpiecznie podczepiać czy korzystać z przyczep – dodaje A. Augustyniak.

Brenderup to jeden z największych w Europie producentów przyczep i lider w zakresie dostaw przyczep pod wynajem. Wszystkie przyczepy oferowane na stacjach sieci LOTOS są produkowane w Polsce.

Jak wypożyczyć?

Rezerwacja przyczepy możliwa jest na jednej z trzydziestu stacji oraz na lotos.pl/przyczepy. LOTOS umożliwia wynajem na: 4 godziny, dobę (lub jej wielokrotność) albo na weekend (od 19:00 w piątek do 23:00 w niedzielę). Zwrot przyczepy odbywa się na stacji wynajmu.

Klienci mają do wyboru dwa rodzaje przyczep jednoosiowych – z plandeką lub z burtami siatkowymi. Do wynajmu wymagane są: dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny auta, polisa OC. Od wynajmujących pobierana jest kaucja w gotówce. Ważne jest to, że przewóz towarów tego typu przyczepami nie wymaga od kierowców dodatkowych uprawnień, a masa przewożonego towaru może wynosić nieco ponad pół tony (czyli z przyczepą 750 kg).

Gdzie wypożyczyć?

Usługa wynajmu przyczep na stacjach sieci LOTOS jest dostępna na wybranych 30 stacjach w 13 miejscowościach na Pomorzu. Dokładna lista lokalizacji dostępna jest na stronie lotos.pl/przyczepy lub w atlasie stacji paliw sieci LOTOS: stacje.lotos.pl

LOTOS to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii, gdzie surowiec przerabiany jest głównie na wysokiej jakości paliwa, w tym paliwa premium – LOTOS Dynamic.

LOTOS to także sieć niemal 480 stacji paliw dogodnie zlokalizowanych przy autostradach i drogach ekspresowych, we wszystkich aglomeracjach i wielu miejscowościach na terenie całego kraju. Paliwa z LOTOSU tankuje blisko 1/3 samochodów w Polsce. LOTOS to także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów wojskowych. Z pełną ofertą Grupy Lotos można było się zapoznać podczas XXIII Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie na stoisku B1.

Brenderup Group to największy w Skandynawii i jeden z wiodących w Europie dostawców przyczep. Konstruuje i wytwarza przyczepy przeznaczone do użytku prywatnego, półprofesjonalnego oraz profesjonalnego. Ułatwia klientom transport łodzi lub skuterów nad wodę oraz pomaga zaspokoić potrzeby transportowe związane z pracami w ogrodzie czy przy remoncie domu. Ułatwia również rzemieślnikom przewóz narzędzi i materiałów do miejsca wykonywania zlecenia.

Grupa zatrudnia 400 pracowników w 3 zakładach produkcyjno-montażowych oraz w biurach sprzedaży w Szwecji, Norwegii, Danii, Polsce, Niemczech i Francji. Roczny obrót Grupy wynosi ok. 670 mln SEK, zaś jej siedziba mieści się w Malmö w Szwecji. (op.zp)

WIĘCEJ czytaj w sierpniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, tradycyjnie w maju w warszawskiej hali EXPO XXI.

 

 

Wróć