Wiadomości

Xopero Software S.A. dołącza do Programu PWCyber


Nowym partnerem Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber), prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji, została firma Xopero Software S.A.

PWCyber to realizowana przez Ministra Cyfryzacji inicjatywa o charakterze wymiany partnerskiej z sektorem prywatnym. W Programie uczestniczy obecnie blisko 50 firm technologicznych i organizacji. Celem porozumienia jest wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa naszego kraju. Firmy technologiczne, zarówno krajowe, jak i korporacje o skali międzynarodowej, współpracując ze sobą, dzielą się doświadczeniami na drodze do zwiększenia bezpieczeństwa cyfrowych procesów i podniesienia świadomości użytkowników w zakresie zagrożeń cyfrowych.

Nowy partner

Xopero Software S.A. jest uznawane za lidera w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań do backupu, odtwarzania po awarii i ochrony danych. Firma chroni i wspiera firmy na całym świecie w celu zapewnienia ciągłości działania i ochrony przed cyberzagrożeniami. Oferuje również oprogramowanie do backupu klasy enterprise, wysoce wydajne i skalowalne rozwiązanie sprzętowe oraz platformę MSP (Mobility Service Platform – platforma łączności bezprzewodowej) dla dostawców usług zarządzanych.

- Dołączenie do Programu PWCyber to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że nasze wysiłki w zakresie ochrony danych i cyberbezpieczeństwa są na najwyższym poziomie – powiedział Łukasz Jesis, CEO Xopero Software S.A.

- Wierzymy, że będzie to krok w kierunku promowania bezpieczeństwa naszego kraju, opierając się na polskich rozwiązaniach technologicznych. Ich wspieranie powinno wpisać się w kanon najlepszych praktykach cyberbezpieczeństwa każdej organizacji.

W ramach programu PWCyber Xopero Software S.A. będzie prowadzić działania podnoszące kompetencje kadr podmiotów wchodzących w skład krajowego systemu cyberbezpieczeństwa m.in. poprzez specjalistyczne szkolenia i warsztaty. Eksperci firmy będą również dzielić się wiedzą na temat bieżących, zidentyfikowanych podatności i zagrożeń, a także współuczestniczyć w opracowywaniu rekomendacji mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa informacyjnego w organizacjach.

Więcej informacji o rozwiązaniach Xopero Software S.A.

Materiały edukacyjne i Materiały edukacyjne wideo

 

Link do aktualności >>>tutaj<<<

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Wróć