Auto i Myjnia

Z kartą flotową w podróż po całej Europie


Nowoczesne karty flotowe to klucz do świata bezgotówkowych transakcji w trasie. Kartą euroShell można regulować wszystkie wydatki bezpośrednio związane z podróżą w całej Europie – zaczynając od paliwa, poprzez zakupy na stacji oraz myjnie, a kończąc na opłatach za autostrady, tunele, mosty czy promy.

Jeśli dodamy do tego odzyskiwanie VAT-u i akcyzy z większości krajów europejskich okaże się, że nawet najdłuższą trasę można przejechać bez gotówki w kieszeni, a wszystko rozliczyć potem jedną fakturą zbiorczą. Taka funkcjonalność i prostota, zarówno dla kierowcy, jak i dla zarządzającego flotą sprawia, że stale rośnie liczba klientów korzystających z kart euroShell. Kierowcy w trasie mogą pokonać tysiące kilometrów i przekroczyć granice wielu państw, dlatego potrzebują wygodnego rozwiązania, dzięki któremu uregulują wszystkie płatności bezgotówkowo, czyli bezpiecznie i bezproblemowo.

Wiele dróg, jedna karta
Karta euroShell jest akceptowana na ponad 900 stacjach paliw w Polsce i w 22 000 punktów w 35 krajach
w Europie. Dzięki temu kierowcy mają niemal nieograniczone możliwości planowania tras – bez konieczności zbaczania z kursu by zatankować samochód, zrobić zakupy czy zjeść posiłek lub napić się na stacjach Shell aromatycznej kawy Costa. Kartą euroShell można również regulować opłaty i należności nie tylko za autostrady, ale także tunele, mosty, a nawet promy czy przejazdy koleją oraz parkingi.
„Karta euroShell zabezpiecza zdecydowaną większość płatności, które kierowca musi uregulować w trasie po całej Europie – niezależnie od tego czy jedzie w służbową podróż samochodem osobowym czy przewozi ładunek ciężarówką. Stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i prostotę wszystkich operacji – tak aby jak najefektywniej wspierać zarządzających flotą w ich codziennej pracy” – powiedział Robert Karolczak, Marketing Manager Poland, euroShell, Baltics & Ukraine Commercial Fleet.

Podatki najprościej
Trasy międzynarodowe to także kwestie podatkowe, dlatego euroShell oferuje transparentny i szybki zwrot VAT z 31 krajów w Europie m.in. za paliwo, opłaty drogowe oraz wydatki związane z naprawami, co nie zawsze jest możliwe w przypadku płatności gotówką. Z kartą euroShell możliwy jest również zwrot akcyzy za olej napędowy zakupiony w Belgii, Francji, Słowenii, Włoszech, Hiszpanii oraz na Węgrzech.

Bezcenne bezpieczeństwo
Karta euroShell to najbezpieczniejsze rozwiązanie zarówno dla kierowców, którzy nie muszą przewozić ze sobą gotówki, jak i dla zarządzających flotą. Każda transakcja jest potwierdzana indywidualnym kodem PIN, kasjerzy sprawdzają zgodność karty z numerem rejestracyjnym auta, do którego jest przypisana, a wszystkie płatności można monitorować na bieżąco dzięki aplikacji internetowej Shell Card Online. Rozbudowane funkcje tej platformy umożliwiają menedżerowi kontrolę zużycia paliwa, generowanie raportów, zmianę limitów transakcji oraz ustawianie alertów ostrzegających o podejrzanych transakcjach.

Kilometry trasy, jedna faktura
Mnogość opłat na trasie, a w konsekwencji faktur i rozliczeń z wielu krajów i w różnych językach, może przyprawić o zawrót głowy. Karta euroShell umożliwia zintegrowanie wszystkich płatności związanych bezpośrednio z podróżą i transportem na terenie Polski oraz Europy w jednym miejscu i na jednej zbiorczej fakturze. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala na dokładną analizę kosztów i porządkuje procesy administracyjne, ale także przyspiesza odzyskiwanie podatku VAT. Z kartą euroShell podróże i transport towarów są znacznie wygodniejsze, a konsolidacja różnego rodzaju płatności to oszczędność nie tylko czasu, ale przede wszystkim pieniędzy.

Źródło: Shell (op.pb)

Wróć