Wiadomości

Zaczęło się od zbyt szybkiej jazdy...


To miała być kontrola drogowa w związku z przekroczeniem prędkości. Policjanci jednak szybko ustalili, że to spotkanie na drodze dla 38-latka nie zakończy się jedynie na mandacie karnym. Okazało się, że kierujący posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym się porusza, pochodzi z przestępstwa. Na tym jednak nie koniec... Mężczyzna jest podejrzewany o liczne kradzieże paliwa na terenie śląska.

Wczoraj policjanci pszczyńskiej „drogówki” prowadzili pomiar prędkości na ulicy Rybnickiej w Pszczynie. Około godziny 11:30 namierzyli kierującego mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna jechał 75 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka". Szybko okazało się, że popełnione wykroczne w ruchu drogowym to nie jedyny problem mieszkańca Żor.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 38-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym się porusza, pochodzi z przestępstwa. Na tym jednak nie koniec... Stróże prawa ustalili, że pojazd był wykorzystywany do kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie województwa śląskiego.

Mężczyzna został zatrzymany, a samochód zabezpieczony. Po zakończeniu czynności mercedes zostanie przekazany właścicielowi. 38-latek jeszcze dziś usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Źródło: Policja Śląska

Wróć