Wiadomości

Zatrzymano Jacka T.


Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonywanie oszustw przy zakupach nieruchomości-stacji paliw. Dotychczas mężczyźnie udowodniono 5 takich przypadków, w których wartość strat oszacowana została na blisko 7 milionów złotych. Wszystko jednak wskazuje, że mężczyzna dopuścił się większej liczby oszustw. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili m.in. gotówkę w kwocie ok. 2 milionów złotych. Decyzją sądu 39-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie, zatrzymali właściciela sieci stacji paliw. Mężczyzna na przestrzeni kilku ostatnich lat powiększał swoje „imperium”. Kupował kolejne stacje paliw wraz z całą infrastrukturą, wprowadzając w błąd poprzednich właścicieli, co do zamiaru zapłaty wcześniej wynegocjowanej ceny, dzięki czemu oszust nabywał nieruchomości po znacznie zaniżonych cenach. Następnie kupione w ten sposób stacje paliw remontował i wynajmował, czerpiąc w ten sposób zyski z nielegalnie rozszerzanej działalności.

Policjanci i prokuratorzy wpadli na trop oszusta wiosną br. Sposób jego działania polegał na wyszukiwaniu ofert sprzedaży stacji paliw. Następnie w wyniku negocjacji biznesowych, ustalał ze sprzedającym cenę. Po umówieniu warunków sprzedaży, oszust umawiał się na podpisanie aktu notarialnego na zakup nieruchomości. Bezpośrednio przed jego podpisaniem proponował jednak wpisanie zaniżonej wartości nieruchomości w akcie notarialnym, a zapłatę reszty z umówionej ceny oferował w gotówce i zobowiązywał się włacić już po spisaniu aktu notarialnego. Oczywiście tych pieniędzy już sprzedającym nie przekazywał, narażając ich na wielomilionowe straty.

Dotychczasowe działania Policji i prokuratury pozwoliły przedstawić mężczyźnie zarzuty popełnienia 5 tego typu oszustw, w których wartość strat oszacowana została na blisko 7 milionów złotych.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali sprawcę - 39-letniego Jacka T. oraz jego partnerkę - 32-letnią Katarzynę W. W ich warszawskim mieszkaniu, w trakcie przeszukania, policjanci zabezpieczyli szereg różnego rodzaju dokumentów oraz pieniądze w gotówce - ok. 2 mln złotych.

Sąd Rejonowy w Lublinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy na 3 miesiący.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Jeżeli ktoś posiada bliższą wiedzę na temat przestepczego procederu Jacka T. lub też jest ofiarą oszusta, proszony jest o kontakt z lubelskim Zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji.

Źródło:CBŚ Lublin

Wróć