Wiadomości

Zbudujemy MOP-y na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego


Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i budowę pary Miejsc Obsługi Podróżnych Jeziernia Wschód i Zachód. MOP-y będą zlokalizowane na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego w ciągu drogi ekspresowej S17.

Umowa
Inwestycję zrealizuje Budimex. Wartość umowy to 63,7 mln zł. W ramach zadania powstanie para MOP-ów o funkcjach podstawowych z infrastrukturą towarzyszącą, oświetleniem, drogami dojazdowymi i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wybudowane zostaną również pasy włączania i wyłączania z trasy głównej.

Wykonawca ma 30 miesięcy na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy, nie wliczając okresu zimowego na etapie robót budowlanych. Złożenie wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) planowane jest w przyszłym roku.

Dla osobowych i ciężarówek, dla małych i dużych

Na MOP-ach kierowcy będą mieli do dyspozycji miejsca postojowe dla pojazdów ciężarowych, osobowych oraz autokarów, budynki sanitarne z toaletami, prysznicem i pomieszczeniem dostosowanym do opieki nad małymi dziećmi, a także wiaty piknikowe oraz place zabaw. Zarezerwowany zostanie też teren pod budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych, jak również stanowisk dla służb pełniących obowiązki kontrolne.

 

Oryginalny artykuł: >>>tutaj<<<

Źródło: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

Wróć