Historia PIPP

Historia Polskiej Izby Paliw Płynnych rozpoczęła się w 1991 roku w Poznaniu od spotkania przedstawicieli prywatnych firm zajmujących się importem oraz sprzedażą paliw płynnych. Historia Polskiej Izby Paliw Płynnych to przede wszystkim ludzie - jej członkowie, jej działacze, przyjaciele i sympatycy. Tak, jak w każdej instytucji życia społecznego i gospodarczego, tak i tutaj - każdy wnosił swój wkład, małą cegiełkę, dla dobra budowanej organizacji, dla dobra sprawy. To właśnie dzięki zaangażowaniu wielu osób nasza organizacja jest silna i niezależna. Obowiązkiem zaś tych, którzy działają w Izbie w tej chwili, jest pamiętanie o ludziach, którzy kładli podwaliny tej organizacji i którzy przez lata wypracowywali jej pozycję.

Rok 1989 roku przyniósł zmiany, które zaowocowały nie tylko w sferze życia politycznego. Rynek z okresu ręcznego sterowania i pełnej kontroli podążał powoli w stronę zasad wolno¬rynkowych. Właściciele powstających firm kontaktowali się, wymieniali informacjami, współpracowali - na takiej platformie powstała potrzeba zjednoczenia sił w celu wspólnego rozwiązywania problemów oraz budowania rynku konkurencyjnego. Chociaż z biegiem czasu wiele naszych Izbowych inicjatyw przełożyło się już na realną poprawę warunków funkcjonowania firm, praca w sektorze nadal jest utrudniona. Obecnie prawdziwym problemem stały się marże detaliczne, których wartość nie pozwala nawet na pokrycie kosztów stałych – widać więc, w jak trudnej sytuacji znalazła się nasza branża.

Minione lata działalności Izby dało jej mocną i wyraźną pozycję w życiu gospodarczym naszego kraju. Jesteśmy traktowani partnersko zarówno w procesach tworzenia przepisów, jak i jako niezależne ciało opiniujące różnego rodzaju propozycje legislacyjne. Bierzemy udział w pracach komisji i podkomisji parlamentarnych, a przedstawiciele Parlamentu, Rządu i urzędów pojawiają się jako aktywni uczestnicy naszych konferencji, forów, spotkań przez nas organizowanych. Wybitnym osiągnięciem Izby stał się zamysł organizowania targów branżowych „Stacja Paliw” wraz z całym projektem targowym, który na dobre zagościł na mapie europejskich imprez branżowych.

W tej chwili Izba operuje w bardzo szerokim spektrum spraw i problemów rynkowych. Najtrudniejszą chwilą jest każda sytuacja, w której nasze postulaty zostały pominięte lub uwzględnione jedynie w minimalnym stopniu. Jednak to nas nie osłabia, a wręcz przeciwnie – pozwala zewrzeć szyki w obliczu nieustannej walki o niezależność i utrzymanie się na rynku. – Nie zapominamy, iż obrona konkurencyjności rynkowej to w tej chwili nasze najważniejsze zadanie. Trzeba sobie bowiem jasno powiedzieć: istnienie Izby tylko wtedy ma sens, gdy głównym celem jej funkcjonowania jest ochrona i reprezentacja interesów oraz wspieranie działalności gospodarczej jej Członków.

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.