Aktualny numer "Paliw Płynnych"

Drodzy Czytelnicy,

w tym numerze „Paliw Płynnych” rozpoczynamy cykl rozmów „z niezwykłymi kobietami związanymi zawodowo z branżą paliwową”, które planujemy kontynuować w następnych wydaniach. Na kolejnych stronach magazynu poznają Państwo wspaniałe kobiety: Zofię Paryłę, Prezes Zarządu Grupy Lotos; Katarzynę Mazurek, Prezes Zarządu, Dyrektor Sprzedaży Hurtowej Slovnaft Polska S.A. oraz Katarzynę Warzywodę, Dyrektorkę ds. Sprzedaży Rozwiązań Flotowych Shell na Europę Środkową i Południową.

Informacjami o budowie Platformy Paliwowej, udziale przedsiębiorców w tym procesie, a także o tym, jaki jest cel i korzyści płynące z wprowadzenia nowego systemu, dzieli się z nami w rozmowie Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Odbudowa gospodarcza, w związku z pandemią COVID-19 obejmuje wiele sektorów gospodarczych, w tym rynek paliw. O ile odnotowywany rozwój ma charakter nierównomierny zarówno w kontekście regionalnym, jak i produktowym, o tyle dostrzegalna jest poprawa na rynkach paliwowych we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Szerszą analizę rynku paliw w Europie przedstawia w swoim artykule dr Michał Paszkowski.

W dziale PRAWO, mecenas Adam Toczyski przedstawia nowy system e-TOLL oraz wyjaśnia zmiany w KRS, które weszły w życie 1 lipca br. Na uwagę zasługuje także stanowisko organizacji przedsiębiorców do opinii Rzecznika Generalnego przedstawionej w sprawie C-855/19 w dniu 18 marca 2021 r., dotyczącej niezgodności polskich przepisów w zakresie tzw. VAT-14 z przepisami Unii Europejskiej.

Wrześniowe wydanie „Paliw Płynnych” wzbogaca dodatek specjalny MYJNIE 2021, w którym ofertę swoich produktów i usług prezentują firmy sektora car wash.

W 2021 roku Polska Izba Paliw Płynnych obchodzi swój Jubileusz – Jubileusz 30-lecia. Dla każdej firmy jest to chwila bardzo ważna i wzniosła. To czas szczególnego podsumowania dotychczasowych osiągnięć i wyznaczania nowych dróg działania. Jednak w tym trudnym obecnie czasie, w czasie pandemii, przyjmuje zupełnie inny wymiar. Równie inny jest przypadający w tym roku Jubileusz 30-lecia PIPP. Święto to jest okazją do wydania okolicznościowej Księgi. Wspominamy w niej wydarzenia i ludzi, którzy współtworzyli jej historię. To dzięki nim Izba postrzegana jest jako licząca się organizacja reprezentująca prywatnych przedsiębiorców branży. Nieprzerwanie bowiem Izba działa na rzecz rozwoju polskiej przedsiębiorczości, a także wspiera i inicjuje korzystne dla sektora rozwiązania prawne i organizacyjne.

Jestem dumna z faktu, że Polska Izba Paliw Płynnych jest dzisiaj tak stabilną i prężnie działającą organizacją, a dzięki prowadzonym projektom również prężnie działającą platformą współpracy biznesowej. Życzę wszystkim Członkom Izby, wszystkim jej przyjaciołom i współpracownikom dalszych sukcesów i świętowania z nami kolejnych Jubileuszy.
Życzę Państwu miłej lektury.

 

 Halina Pupacz

Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych

W wydaniu m.in.:

WYWIADY

TECHNOLOGIA PALIWOWA

  • Biorafinerie jako element gospodarki o obiegu zamkniętym

PRAWO

  • Nowy system e-TOLL
  • Co nowego w KRS − ważne zmiany, które właśnie weszły życie
  • Stanowisko organizacji przedsiębiorców do opinii Rzecznika Generalnego przedstawionej w sprawie C-855/19 w dniu 18 marca 2021 r., dotyczącej niezgodności polskich przepisów w zakresie tzw. VAT-14 z przepisami Unii Europejskiej

TARGI

  • Buduj w trakcie targów relacje biznesowe

STACJA PALIW

  • Olej na stacji zawsze dostępny
  • Przepisy BHP, odzież robocza i inne wskazania dotyczące pracowników podjazdów

RYNEK PALIW

  • Rynek paliw w państwach Unii Europejskiej: obraz po pandemii COVID-19
  • Podsumowanie cen na polskim rynku paliw w lipcu 2021 roku

 

W numerze prezentują się m.in.:

ADAST Polska, BAZ-PAL, ISTO SERWIS, SLOVNAFT

Dodatek specjalny do wydania 8,9/2021 - MYJNIE 2021

Wraz z wydaniem magazynu „Paliwa Płynne” - numer 8,9/2021 - ukazał się dodatek MYJNIE 2021, w całości poświęcony zagadnieniom dotyczącym problematyki branży CarWash.

 

Dołącz do naszych czytelników!
Poznaj szczegóły!
Napisz do nas redakcja@paliwa.pl