Patronaty PIPP

Patronaty Polskiej Izby Paliw Płynnych/magazynu "Paliwa Płynne"

 

XXVII Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2021

Organizator: BMP, wydawca czasopisma „Chemia Przemysłowa”

2-3 lutego 2021 r. - wideokonferencja

Sympozjum CHEMIA już na trwałe wpisało się w kalendarz spotkań chemicznych i zyskało rangę jednej z ważniejszych imprez branżowych w kraju. Regularnie patronat nad sympozjum obejmują najważniejsze urzędy, instytucje oraz uczelnie techniczne. Spotkanie co roku gromadzi ponad 400 przedstawicieli zakładów z branży chemicznej, rafineryjnej, instytucji czy firm oferujących nowoczesne rozwiązania i technologie dla przemysłu.

więcej >>>

XXVI Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2020

Organizator: BMP, wydawca czasopisma „Chemia Przemysłowa”

29-30 stycznia 2020 r., Płock

Spotkanie, organizowane przez BMP, wydawcę czasopisma "Chemia Przemysłowa" i portalu branżowego kierunek CHEMIA.pl, gromadzi co roku ok. 400 przedstawicieli przedsiębiorstw z branży chemicznej, rafineryjnej, instytucji i firm oferujących nowoczesne rozwiązania i technologie dla przemysłu.

W programie XXVI Sympozjum CHEMIA 2020, zaplanowano dwie debaty: "Skąd czerpać wiedzę i inspiracje do rozwoju polskiego przemysłu?" oraz "Przed nami transformacja energetyczna. Czy wodór to paliwo przyszłości?".

W czasie sympozjum zaplanowano również pięć sesji tematycznych:

  • Współczesne wyzwania i szanse rozwoju polskiej chemii. Jakie nadchodzą zmiany?
  • Sięgać po nowe technologie. Praktyczny wymiar chemii
  • Aktualne trendy - z jakich rozwiązań skorzysta przemysł?
  • Sektor chemiczny i petrochemiczny. Wciąż konkurencyjny?
  • Chemia na zmieniającym się rynku.

Honorowym Gospodarzem sympozjum CHEMIA 2020 jest tradycyjnie PKN ORLEN S.A.

więcej >>>

Konferencja Krajowej Izby Biopaliw "Biopaliwa transportowe – szanse, zagrożenia wyzwania"

Organizator: Krajowa Izba Biopaliw

26 września 2019 r., Warszawa

Celem konferencji będzie poszerzenie wiedzy uczestników o najbardziej aktualne informacje dotyczące rynku biopaliw: nowe kierunki i wyzwania związane z technologiami oraz trendami gospodarczymi i politycznymi w Europie i na świecie oraz kwestie uregulowań prawnych w kraju oraz w Unii Europejskiej.

więcej >>>>

VII Ogólnopolska Konferencja Krajowej Izby Biopaliw "Biopaliwa transportowe – szanse, zagrożenia wyzwania"

Organizator: Krajowa Izba Biopaliw

27 września 2018 r., Warszawa

W trakcie konferencji przedstawione zostaną najbardziej aktualne informacje dotyczące biopaliw, w tym nowe kierunki i wyzwania związane z regulacjami prawnymi, technologiami oraz trendami gospodarczymi i politycznymi, które nieuchronnie towarzyszą na co dzień poszczególnym ogniwom łańcucha dostaw biopaliw tak w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej. 

więcej >>>>

Kampania "Bezpieczna transakcja"

Organizator: Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa

Kampania skierowana jest do przedsiębiorców.

Ma ona na celu:

  • wyjaśnić mechanizm wyłudzeń podatku VAT,
  • zwiększyć świadomość przedsiębiorców nt. tego jak chronić się przed nieświadomym wciągnięciem w karuzelę podatkową,
  • zwrócić uwagę przedsiębiorców na rolę dochowania należytej staranności w obrocie gospodarczym oraz mechanizm podzielonej płatności (MPP).

Priorytetem resortu finansów pozostaje skuteczna walka z przestępczością gospodarczą i oszustwami podatkowymi oraz ochrona legalnego biznesu i wsparcie uczciwych podatników. Kampania Bezpieczna transakcja uzupełni i wesprze działania legislacyjne w tym zakresie. W ramach kampanii powstała strona internetowa bezpiecznatransakcja.mf.gov.pl. Znajdują się tam informacje dotyczące mechanizmów wyłudzania VAT, mechanizmu podzielonej płatności oraz okoliczności transakcji, na które przedsiębiorca powinien zwrócić uwagę przy zawieraniu transakcji.

Wykorzystywanie mechanizmów konstrukcji podatku VAT do uzyskania niezgodnych z prawem korzyści dotyka wszystkie branże w Polsce. Postulaty wzmocnienia ochrony warunków prowadzenia biznesu, szczególnie w obrocie VAT, kierowane były do resortu finansów ze strony różnych organizacji branżowych i instytucji zrzeszających przedsiębiorców.

więcej >>>>

XXIV Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2018

Organizator: BMP, wydawca dwumiesięcznika „Chemia Przemysłowa”

31 stycznia - 1 lutego 2018 r., Płock

więcej >>>

 

Współpraca

Portal gospodarczy specjalizujący się w dostarczaniu wiadomości o najważniejszych gałęziach przemysłu oraz trendach i zmianach zachodzących w polskiej gospodarce.

Serwis dedykowany branży żywnościowej, a w szczególności kadrze zarządzającej firm działających w sektorach: mleczarskim, mięsnym, zbożowym, owocowym i warzywnym.

Wybrane patronaty Polskiej Izby Paliw Płynnych/miesięcznika "Paliwa Płynne" - archiwum:

Stanowcze NIE dla alkoholu dla niepełnoletnich

Organizator: Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie

Brak dostępu nieletnich do alkoholu to sprawa wszystkich dorosłych – przypomina tego lata koalicja podmiotów i organizacji reprezentujących handel, gastronomię, przemysł paliwowy oraz branżę piwowarską. W ramach współpracy koalicjanci, w gronie których znalazły się: Polska Izba Handlu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług, Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu, Polska Izba Paliw Płynnych, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego oraz Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie oznaczą 100 tys. placówek handlowych, punktów gastronomicznych oraz stacji benzynowych specjalną naklejką potwierdzającą, że w tym miejscu alkohol sprzedawany jest tylko osobom pełnoletnim.

więcej >>>

 

Narodowa Loteria Paragonowa Ministerstwa Finansów

Organizator: Ministerstwo Finansów

1 stycznia - 31 marca 2017 r.

więcej >>>

Już od 1 stycznia 2017 r. Narodowa Loteria Paragonowa zawita na stacje benzynowe w całym kraju. Sprzedaż detaliczna paliw płynnych do pojazdów silnikowych to nowa, a zarazem ostatnia już branża premiowana w loterii – popularnej akcji edukacyjnej organizowanej przez Ministerstwo Finansów. Polska Izba Paliw Płynnych wspiera loterię od stycznia do końca marca br. w ramach promocji loterii w polskiej branży paliwowej.

Weź paragon ze sobą

Organizator: Ministerstwo Finansów

Akcja „Weź paragon" koordynowana jest od kilku lat przez Ministerstwo Finansów, jej celem jest uświadomienie konsumentom, że prosząc o paragon przy zakupach towarów lub usług, wspierają uczciwą konkurencję, jednocześnie zapewniając sobie możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku np. reklamacji. Paragon jest również dowodem uczciwej działalności sprzedawcy.

Polska Izba Paliw Płynnych została partnerem kampanii „Weź paragon ze sobą".

więcej >>>

 

Akcja społeczna KARTA RATOWNICZA W POJEŹDZIE (patronat miesięcznika "Paliwa Płynne")

Organizator: Związek Dealerów Samochodów

Akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na polskich drogach poprzez wdrożenie systemu kart ratowniczych w Polsce i ich upowszechnianie wśród kierowców.

więcej >>>

Ogólnopolska inicjatywa „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Zainicjowana przez Związek Pracodawców - Browary Polskie.

Celem inicjatywy jest zwiększenie bezpieczeństwa drogowego poprzez walkę z przyzwoleniem społecznym na jazdę pod wpływem alkoholu. 

więcej >>>

Ogólnopolska inicjatywa „Pozory mylą, dowód nie”

Zainicjowana przez Związek Pracodawców - Browary Polskie.

Ogólnopolska kampania realizowana od 2009 roku, której celem jest zapobieganie sprzedaży alkoholu osobom poniżej 18 roku życia. 

więcej >>>

Kampania PIŁEŚ? Nie jedź!

Organizator: Związek Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego